Info

Cvičenia na získanie hmotnosti pomocou činky 25 libier

Cvičenia na získanie hmotnosti pomocou činky 25 libierWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď všetko, čo máte, je činka s hmotnosťou 25 libier, môžete získať účinné cvičenie na budovanie svalov. Zbavte sa myšlienky, že ťažké váhy sú jediným spôsobom, ako hromadiť hmotu. Môžete stimulovať syntézu svalových proteínov, mechanizmus, ktorý stojí za rastom svalov, s veľkým počtom opakovaní s menšou hmotnosťou.

Výskum

Bežná múdrosť na cvičenie je, že musíte šesť až 12 opakovaní zdvíhať ťažké závažia, aby ste si vybudovali hmotnosť. Štúdia v „Journal of Applied Physiology“ uverejnená v apríli 2012 túto teóriu spochybňuje. Vedci mali jednu skupinu mladých výťahov s hmotnosťou rovnajúcou sa približne 80 percentám ich jedného opakovaného maxima k únave a ďalšiu skupinu výťahov s hmotnosťou približne 30 percent z ich jedného opakovaného maxima s únavou. Obe skupiny zažili podobný rast svalov. Predchádzajúca štúdia uverejnená v roku 2010 časopisu „Plos One“ tiež ukázala, že syntéza bielkovín sa zvýšila u mužov, ktorí majú silu trénovanú s ľahkou hmotnosťou na únavu, ako aj u mužov, ktorí používali takmer maximálnu hmotnosť na únavu. Svaly musia zažiť únavu, aby mohli rásť - ako stimulujete, že únava nie je dôležitá.

Odroda

Ak stále zdvíhate rovnaké hmotnosti na každom tréningu, vaše telo si zvykne na rutinu a prestane rásť. Namiesto toho, aby ste neustále zvyšovali svoju rutinnosť, znížte hmotnosť a zvýšte počet opakovaní, aby ste ponúkli zmenu potrebnú pre rast. Môže to trvať 20 alebo viac opakovaní, aby ste skutočne unavili svoje svaly 25 libier; Ak pracujete do tej miery, že nemôžete robiť inú prácu s dobrou formou, môžete stimulovať rast.

Klasické cvičenia

Použite svoju 25 kilogramovú váhu na klasické cvičenia, ako napríklad jednoramenný hrudný lis, jednoramenné rady a nadzemné tricepsové nadstavce. Chyťte spodnú stranu jednej hlavy závažia a pri hlbokom drepe ju držte pri hrudi. Činka môžete tiež použiť na jednoramenné ramenné lisy, zadné deltoidné muchy a pánske bedrové kĺby s jednou nohou. Vykonajte dve až štyri sady 25 až 35 opakovaní každého cvičenia.

Funkčné cvičenia

Činka s hmotnosťou 25 libier vám dáva možnosť urobiť viac v každom cvičení na váhe. Použite činku s hmotnosťou 25 libier na vykonanie funkčných pohybov celého tela, ktoré aktivujú viacero veľkých svalov naraz, čo vedie k väčšiemu uvoľňovaniu rastového hormónu. Príklady pohybov činiek s celkovým telom zahŕňajú jednoramenné hojdačky, drevené kotlety a jednoramenné drepy a lisy na vašu rutinu.