Info

Cvičenia na zlepšenie odrazov

Cvičenia na zlepšenie odrazov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Reflexy sú svalové reakcie na nervové impulzy. Niektorí ľudia majú rýchlejšie reflexy a reakčný čas ako ostatní. Svoje reflexy môžete vylepšiť vykonaním cvičení špecifických pre reflex, ktorý chcete vylepšiť. Napríklad bubeníci, ktorí chcú zvýšiť rýchlosť svojich reflexov prstov a rúk, by precvičovali cvičenia rúk a prstov. Ľudia, ktorí hrajú šport, ktorý zahŕňa beh, by mali robiť cvičenia, ktoré zlepšujú reflexy chodidiel, lýtok a kolien. Ak cvičíte na to, aby stimulovali reflexné reakcie, váš reakčný čas sa môže odraziť.

Reflexy

Reflex je akýkoľvek rýchly pohyb, ktorý sa vyskytuje ako reakcia na stimul. Reflex sa stane tak rýchlo, že dokončíte pohyb ešte predtým, ako si uvedomíte, že ste sa pohli. Príkladom reflexu je trhnutie ruky preč od horúceho plameňa. Pohyb je automatický, aby vás ochránil pred pálením. S praxou môžete trénovať svoje svaly tak, aby reagovali reflexne na podnety a urýchlili čas odozvy automatických reflexov, ako je napríklad automatické hojdanie tenisovej rakety pri návrate alebo automatické dosahovanie, aby chytila ​​rýchlu loptu, ktorá sa rozbije okolo vašej hlavy na džbánku džbánu.

Beh

Prechádzanie neznámym územím, napríklad lesom, predstavuje účinný spôsob, ako vylepšiť všetky vaše reflexy. Pri behu lesom alebo v oblasti, ktorú nepoznáte, núti váš mozog neustále posudzovať celé vaše okolie, aby sa zabránilo pošmyknutiu a pádu. Musíte sa zamerať na nadchádzajúce prekážky a nerovný terén. Jog pomalým tempom, až kým sa vaše reflexy nezlepší. Postupne zabíjajte rýchlejšie, až kým neprechádzate lesy a rýchlo a bezpečne uhýbate prekážkam. Prechádzanie neznámym lesom môže byť nebezpečné, preto buďte veľmi opatrní.

Periférne videnie

Vaše periférne videnie je vaša schopnosť vidieť veci, alebo si aspoň byť vedomý predmetov, vľavo a vpravo pri pohľade priamo vpred. Vycvičte si svoje periférne videnie, aby ste zlepšili svoju reflexnú akciu voči objektom a ľuďom, ktorí sa k vám priblížia zo strany zameraním vašich očí na vzdialený objekt. Dajte pozor na objekt a potom sa pokúste identifikovať predmety vo vašom periférnom videní. Cvičte každý deň niekoľko minút. Ako sa váš zrak zlepšuje, vaše automatické reakcie na objekty a ľudí, ktorí sa blížia z boku mimo vášho priameho pohľadu, sa zlepší.

Loptové hry

Svoje reflexy rúk a koordináciu očí a rúk môžete zlepšiť hodením malej gule na stenu a pokúsením sa ju chytiť. Čím ťažšie hodíte loptu, tým rýchlejšie budete musieť reagovať, aby ste ju chytili. Môžete tiež vyskúšať špeciálny typ lopty nazývaný „guľa s reakciou“. Reakčná lopta je zvyčajne 6-stranná, takže sa odrazí späť v nepredvídateľnom smere. Musíte rýchlo reagovať, aby ste chytili reakčnú loptu. Začnite tým, že stojíte blízko steny a jemne hádzate loptu. Keď sa vaše reflexy zlepšujú, posuňte sa ďalej a hádzajte loptu tvrdšie.

Zdroje


Pozri si video: JAK SKÁKAT VÝŠ? 4 JEDNODUCHÉ KROKY PRO VYŠŠÍ VÝSKOK (Jún 2022).