Info

Cvičenia pre Kickersovcov


Byť kopanom vo futbale nie je pre slabé srdce. Stojíte na vedľajšej koľaji takmer pre celú hru, a keď je hra v rovnováhe, vašou úlohou je naraziť na ihrisko a vykopnúť gól z poľa. Nemôžete ovládať vietor, ako váš zástupný znak určuje loptu alebo ako dobre blokujú spoluhráči, ale najlepšiu šancu na úspech môžete dať tým, že budete v optimálnom stave, čo si vyžaduje pravidelné cvičenie.

Preťahovanie

Každý kicker by mal stráviť značné množstvo času naťahovaním pred každým tréningom, tréningom a hrou. Dôležité je natiahnutie hlavných svalových skupín v celom tele, ale je nevyhnutné zabezpečiť, aby vaše boky a nohy boli ohnuté. Napríklad, aby ste napínali boky, ležte rovno na chrbte a kolená potiahnite, jeden po druhom, k hrudi bez pomoci vašich rúk. Ďalší hip úsek zahŕňa ležanie na chrbte a pomaly sa pohybuje každú natiahnutú nohu tak ďaleko do strany, ako môžete.

Základné cvičenia

Kicker nemusí mať vyduté bicepsy, ale silné jadrové svaly sú dôležité, pretože kopanie vyžaduje, aby veľa vašich svalových skupín spolupracovalo. Ideálne jadrové cvičenia pre kickerov zahŕňajú doskové predstavovanie, ohýbanie a rovné zdvíhanie nôh a dolné predĺženie chrbta. Pri zdvíhaní nôh vyšplhajte sa na ponorný / vyťahovací stroj a pri zachovaní nepriezvuku nadvihnite nohy k sebe, a to tak pri ohnutí, ako aj po priamke. Ak sú ohnuté, otočte ich počas výťahu na každú stranu, aby ste si precvičili. Vyvážovacie vŕtačky, vrátane vrtákov s vyrovnávacími loptičkami, tiež pomáhajú budovať vaše základné svaly.

Flexibilita

Väčšina kickerov trávi nespočetné množstvo hodín prácou na flexibilite svojej kopacej nohy do tej miery, že môžu kopnúť nohu nad hlavu. Ak chcete zvýšiť pružnosť svojej kopačky, použite odporovú pásku. Pripojte jeden koniec pásky k pevnému predmetu, napríklad k plotu, a preveďte kopačku cez slučku na druhý koniec pásky. Natiahnite nohu dopredu a natiahnite pás; vďaka predĺženému natiahnutiu budete môcť zvýšiť flexibilitu svojich hamstringov, čo vám umožní predĺžiť nohu viac.

Sprintující

Kicker nemusí mať napríklad takú istú úroveň kardiovaskulárnej kondície ako široký prijímač, ale jeho tvar vám pomôže zabrániť únave počas hry a dokonca vám pomôže pokračovať v navrátení. Sprinty sú pre kickerov lepšie ako beh na dlhé vzdialenosti, pretože prvý z nich pomáha rozvíjať svaly rýchlo sa šklbávajúce v nohách, ktoré musíte priblížiť k lopte a kopnúť. Pridajte si do tréningu 20-yardové šprinty a kyvadlovú dopravu, aby ste zlepšili svoju srdcovú kondíciu a zároveň si vybudovali svaly na nohách.

Pozri si video: Hlasové cvičenia pre sebavedomý hlas (Septembra 2020).