Info

Akshay Kumar cvičí jogu


Od svojho prelomu v Saugandhu v roku 1991 bol Ashkay Kumar bollylywoodskou hviezdou. Či už hrá akčného hrdinu alebo komiksovú úlohu, predstavuje na bielom koni alebo s obrovským pythonom omotaným okolo jeho trupu, obdivuje jeho talent, osobnosť a atraktívnu postavu. Mnohí anketári sa pýtali Kumara o tom, ako sa mu podarilo udržať telo svojho akčného hrdinu už okolo štyridsiatich rokov. Medzi mnoho nástrojov Kumara patrí joga. Aj keď nemá špeciálny súbor cvičení jogy, spôsob, akým vo svojom živote uplatňuje princípy jogy, výrazne prispel k jeho úspechu.

Ashkay Kumar

Kumar sa narodil Rajiv Hari Om-Bhatia v Pandžábe v roku 1967. Študoval bojové umenia a neskôr ich učil. Študent navrhol, že má vzhľad a postavu modelu, a tak to skúsil. Modelovanie viedlo k jeho prvým filmovým rolám. Kvôli jeho pozadiu v bojových umeniach, joge a iných fyzických prenasledovaniach, Kumar robil svoje vlastné filmové kúsky. V sérii filmov hral postavu Khiladi - podobnú Jamesovi Bondovi. Po mnohých slávnych záležitostiach s poprednými dámami sa oženil s Twinkle Khannou.

Pán Fitness

Kumar pripisuje józe, bojovému umeniu a iným druhom cvičenia svoju povesť Bollywoodovho najslávnejšieho vedúceho muža. Jóga, spojenie tela, tela a ducha ho naladilo na to, čo chce jeho telo urobiť v daný deň. Zvyčajne trávi v telocvični skoro 90 minút skoro ráno, nemá však stanovenú rutinu. Kumar uprednostňuje funkčnú kondíciu a štíhle, tónované telo nad objemnou hruďou a obrím bicepsom. Dáva prednosť základným cvičeniam, ako je jóga, ktoré predstavuje dosku a loď, čím posilňuje svaly brucha a dolnej časti chrbta. Vonku má Kumar lezenie na stromy a skaly. Tieto fyzické aktivity vyvažuje jogínskou meditáciou.

Akshay Kumar a jóga

Pre Kumara sú jóga a bojové umenia najkompletnejším cvičením. Nalieha dokonca na Indiu, aby zahrnula tieto aktivity mysle a tela do školských osnov, pretože sa domnieva, že vnútorná rovnováha je rovnako dôležitá ako fyzická zdatnosť. V súlade s jogínskymi zásadami disciplíny Kumar ide do postele o 21:00. Vstáva o 4:30 hod., Keď jogíni nazývajú ambrosiálne hodiny, čo by malo byť najlepšie pre jogínsku prax. Jeho cvičenie jogy má však aj hravú kvalitu. Niekedy kombinuje jogu so svojou láskou k plávaniu a cvičí jogu vo vode. Po tom, čo bol na webe postriekaný jeden obrázok z neho, ktorý robil podvodný stojan na jogu, jeho partnerka z Bollywoodu Anupam Kher skvele tweetovala, že za mesiac by mal mať lepšie telo len sledovaním, ako Kumar cvičí podvodné cvičenia jogy.

Cvičenie jogových princípov

V Indii sú iné odvetvia jogy - nielen fyzické - zdôrazňované viac ako na Západe. Kumarove cvičenia jogy zahŕňajú cvičenie yamov a niyamov, obmedzovanie a dodržiavanie jogy. Santosha alebo kultivácia spokojnosti je pre Kumara obzvlášť dôležitá. V mnohých rozhovoroch hovorí o dôrazu, ktorý kladie na pozitívne myslenie a nájdenie spokojnosti, aj keď čelí stresu, negativite a konkurencii vo filmovom priemysle. Sleduje tiež jogínsku vetvu dhyany alebo meditáciu, ktorá je podľa jej názoru obzvlášť dôležitá ako vek ľudí. Modlitba je veľká časť jeho života. Jeho bohom voľby je Šiva, hinduistický boh, ktorý je považovaný za prvého jogína a ktorý nakoniec priniesol jogu ľudu Indie.