Info

Cvičenia na posilnenie svalov pre baletných tanečníkov


Paradoxom používania účasti je to, že je fyziologicky neprirodzené, ale správna účasť je dôvodom, prečo je balet jedinečný a umožňuje tanečnici pohybovať sa všetkými smermi. Ak nepochádza zo správnych svalov, môže prepracovať zlé. Preto je dôležité vedome zapojiť do únosu bedrových únoscov a svalov svalu. Ak chcete posilniť správne svaly, budete chcieť cvičiť a natiahnuť sa.

Stierače predného skla

Toto cvičenie je vhodné na zahrievanie svalových úväzkov. Postavte sa s nohami rovnobežnými a bližšími ako je vzdialenosť bokov. Preveďte svoju váhu späť na päty. Pomocou svalov vonkajších stehien a zadku otočte chodidlá smerom von do prvej polohy. Nožičky ventilátora dovnútra a von ako stierače čelného skla. Uistite sa, že pohyb vychádza z vašich horných nôh a zadku, nie z kolien. Opakujte pohyb 16-krát.

Tendu En Qua

Štart na prvej pozícii s päty dohromady a prsty smerom von. Vykonajte šľachu s natiahnutou pravou nohou a prsty smerujúce k zemi. Držte prsty na zemi; zapojte svoje pravé bedrové únosy a svaly; a otočte pravú nohu smerom dovnútra, kým nezasuniete pravú brušnú cievku. Osemkrát otočte nohu dovnútra a von. Vzor pre toto cvičenie je „qua”“, čo znamená „všetky strany“. Preto opakujte pohyb v tendu prednej, bočnej, zadnej, bočnej pre každú nohu.

Flex účasť

Ľahnite si na chrbát a dajte obe nohy do tvaru L v uhle 90 stupňov. Udržujte nohy zapnuté, ohnite chodidlá a zapnite svoje hlavné svaly cez panvové dno a dolnú časť chrbta. Pomocou bedrového únoscu a svalu svalu otočte nohy s pätami k sebe. Opakujte 16 krát.

Dopredu Stretch

Keď si stiahnete svaly volieb, skrátia sa. Preto je dôležité tieto svaly po cvičení natiahnuť, aby ste ich predĺžili. Bez napínania stratíte v priebehu času silu. V polohe so skríženými nohami pritiahnite pravé koleno do stredu a druhé naskladajte tak, aby ste polohu tela so skríženými nohami dotiahli. Predĺžte si chrbticu, aby ste zdvihli a zložili svoje telo z bokov. Podržte 30 až 90 sekúnd.

Obrázok 4

Ľahnite si na chrbát s natiahnutými kolenami a nohami na podlahe. Zdvihnite pravý členok a položte ho na svoje ľavé stehno, aby sa podobalo postave hore nohami. Natiahnite obe ruky okolo zadnej strany stehna pravou rukou cez trojuholník vytvorený pravou nohou. Zdvihnite ľavú nohu a vytiahnite stehno k hrudníku. Podržte 30 až 90 sekúnd. Opakujte vľavo.