Info

Cvičenie ako náhrada za beh

Cvičenie ako náhrada za behWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Beh pomáha zlepšovať vašu kondíciu a znižuje riziko rôznych chorôb a stavov. Pri výbere cvičenia, ktoré má nahradiť bežecké trate, zvážte rôzne faktory založené na fitness cieľoch. Vaše náhradné cvičenia by mali zahŕňať výber nosenia váhy pre zlepšenie kostnej denzity, zvýšenie srdcového rytmu na zlepšenie kardiovaskulárnych funkcií, budovanie svalovej vytrvalosti a pomoc pri spaľovaní kalórií.

Kalestenika

Cvičenia, ktoré využívajú váhu vášho tela na odpor, vám môžu pomôcť nahradiť výhody behu spojené s nosením záťaže a kardio. Skákadlá, skákanie cez švihadlo, kopanie zadku a chodenie hore a dole po schodoch si vyžadujú podobné pohyby ako beh a udržia vás na nohách, čo pomáha budovať hustotu kostí v dolnej časti tela. Zamerajte sa na cvičenia na nosenie váhy najmenej trikrát týždenne, aby ste si zachovali zdravé kosti, odporúča program na stavbu kostí v Arizone. Kalistenika odolnosti voči svetlu, ako sú skoky na lyžiach, preskakovanie na mieste, vysoké otáčky kmeňa trupu, kopy na zadky a skoky na lyžiach vám môžu pomôcť vytvoriť aeróbne cvičenia v rovnovážnom stave podobné behu.

Aeróbne rutiny

Pravidelné aeróbne cvičenie zlepšuje zdravie srdca, výdrž, vytrvalosť a môže pomôcť zlepšiť hladinu cholesterolu v krvi. Podľa MayoClinic.com. Bežné kardio tréningy zahŕňajú plávanie, použitie eliptického, schodového krokového alebo veslovacieho stroja, jazdu na bicykli, hula hooping, skákanie cez švihadlo a aeróbny tanec.

Cvičenia s činkami a odporovými pásmi

Môžete použiť činky a cvičebné skupiny na vytvorenie silového a kardio cvičenia. Nahradenie niektorých cvičení zameraných na odpor je dobrý spôsob, ako získať potrebnú fitness výhodu, ktorú beh neposkytuje. Organizácie, ako je American College of Sports Medicine, odporúčajú k týždenným tréningom pridať pravidelné cvičenie na odpor. Na budovanie svalov pevne zabalte odporové pásy alebo použite dostatočne ťažké činky, ktoré ste unavení po vykonaní 10 opakovaní cvičenia. Ak chcete vytvoriť kardio cvičenia, zvýšte svoj srdcový rytmus s menším odporom a opakovaním každého cvičenia. Zvážte cvičenie s obvodovým tréningom, opakovanie s vysokou intenzitou po dobu 60 sekúnd, nasledované krátkou prestávkou pred začatím ďalšieho 60-sekundového cvičenia. Zamerajte sa na hornú časť tela, aby ste mohli pracovať v tejto časti tela, ktorú beh neberie do úvahy.

Cvičenia s nízkym dopadom

Ak pokračujete v behu, ale hľadáte alternatívy cvičenia mimo deň, vyberte si cvičenia bez a s nízkym dopadom, aby si vaše telo oddýchlo od prudkého účinku behu. Vyskúšajte veslovačku, kolieskové korčuľovanie, jazdu na bicykli, plávanie, stupňový aerobik, hula hooping alebo pešo schody.

Základné cvičenia

Beh vám nepomôže vybudovať si ABS a šikmé body, ako aj konkrétne základné cvičenia, preto ich pridajte do svojho týždenného tréningu. Pohybujte sa dopredu a dozadu, aby ste pracovali na vašom brušnom boku, a bok po boku, aby ste pracovali na svojich šikmých stranách. Začnite jednoduchými drveniami, ktoré začínajú v polohe sedenia v ohnutom kolene. Zdvihnite plecia z podlahy a pomaly posúvajte hlavu k kolenám iba pomocou svojich základných svalov. Keď sklopíte telo, držte plecia z podlahy, aby ste udržali napätie vo svaloch. Medzi ďalšie účinné možnosti patria reverzné drtia, V-upy, bicyklové kopy, ruské zvraty, šikmé drtí ležiace na bokoch, zdvíhanie nôh a bedrové opierky.