Info

Cvičenie na trampolíne pri behu na svojom mieste


Trampolínové cvičenie umožňuje účinné kardiovaskulárne cvičenie pri súčasnom zachovaní malého vplyvu na vaše kĺby. Či už si vyberiete trampolínu plnej veľkosti alebo mini, známu ako rebounder, môžete bežať bez poškodenia spôsobeného behom po chodníku. Môžete mať úžitok z behu na trampolíne, ak máte problémy s kolenami, členkami alebo bokmi. Pred spustením na trampolíne sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a postupujte podľa bezpečnostných pokynov.

Metódy behu

Výhody behu na trampolíne sa líšia podľa vašej metódy. Napríklad, ak bežíte miernym tempom a iba s miernym zdvihnutím na kolená, spálite menej kalórií, ako keby ste bežali rýchlejšie a zdvíhali ste kolená tak vysoko, ako pohodlne viete. Ak pohybujete iba nohami, pracujete s dolnou časťou tela a hornému telu získate malý úžitok. Čerpanie rúk, ako by ste mohli pri behu štafetového spaľovania viac kalórií a pracuje hornej časti tela.

Závažia

Pridávanie závaží zvyšuje kardiografické výhody behu na trampolíne. Podľa štúdie uverejnenej v januári / februári 1995 vydania Noviny kardiopulmonálnej rehabilitácie. Máte niekoľko možností, ak chcete do tréningu pridať váhy. Zamestnajte členkové závažia a pridajte si silový tréning pre vaše nohy. Ak chcete zvýšiť tréning hornej časti tela, vyberte hmotnosť rúk alebo zápästia. Ak do členkov a rúk pridáte závažia, výrazne zvýšite intenzitu cvičenia.

Odporové pásky

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť odolnosť proti trampolíne, je posunúť rukoväte dvoch krátkych odporových pásov okolo dvoch nôh vášho reboundera alebo pozastaviť odporové pásiky nad vašou plnej alebo malej trampolíne. Odporové pásky pôsobia na vaše hornej časti tela pri behu na svojom mieste. Môžete si kúpiť rôzne sily odporových pásiem, ktoré vám umožňujú postupne zvyšovať silový tréning vo vašom tréningu. Napríklad žltý pruh odporu poskytuje najmenší odpor a striebro poskytuje najväčší odpor.

Bezpečnostné pokyny

Práca na trampolíne môže zlepšiť vašu rovnováhu, ale možno zistíte, že pri prvom začatí práce je užitočná stabilitná lišta. Pred nasadením na trampolínu skontrolujte neporušenosť pružín, podložky a rámu. Pružiny a rám prikryte, aby ste predišli zraneniu a aby ste sa im vyhli. Beh v strede rohože. Trampolína by mala vykonávať súčasne iba jedna osoba. Dohliadajte na deti na trampolíne, aby ste predišli zraneniu a nedovoľte deťom do 5 rokov na trampolíne plnej veľkosti. Pri vystupovaní alebo vystupovaní z trampolíny buďte opatrní.

Zdroje