Info

Ako rýchlo si môžete všimnúť rozdiel pri tréningu Ab?


Na každom tréningu verne krčíte a krútite a pýtate sa, kedy sa všetko úsilie vyplatí. Cvičenie sa prejaví ako zmeny vo vašom tele, najmä pokiaľ ide o brucho. Ako rýchlo si všimnete rozdiel, záleží na vašich cieľoch, genetike a návykoch životného štýlu.

Bodové zníženie

Ak sa pokúšate prelomiť cestu k plochejšej tónovanej bruchu, ale stále máte väčšiu váhu, viedli ste prehru. Bodové zníženie nie je možné bez ohľadu na to, koľko týždňov alebo mesiacov vykonávate svoje cvičenie abs. Jediným spôsobom, ako sa zbaviť labiek na bruchu, je skombinovať ab cvičenia s celkovou stratou tuku. Vaše cvičenie môže budovať silné svaly, ale odpočíva pod vrstvou tuku.

Strata tuku

Ak robíte ab rutinu v koordinácii s nízkym obsahom kalórií, zdravou výživou a kardiovaskulárnym cvičením, začnete postupne sledovať výsledky. Čas potrebný na to, aby sa ukázal ako tenší stred, závisí od toho, akú váhu musíte stratiť. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú udržiavať rýchlosť chudnutia na 1 alebo 2 librách za týždeň. Ak chcete stratiť 10 libier - znateľná suma pre mnoho ľudí - budete potrebovať najmenej päť týždňov, aby sa prejavilo vaše úsilie. Čím väčšiu váhu musíte schudnúť, tým dlhšie bude trvať, kým dôjde k výrazným zmenám. Niektoré typy tela sú tvrdšie, pokiaľ ide o chudnutie okolo stredu. Muži a ženy po menopauze majú tendenciu ukladať viac tukov okolo stredu, čo sťažuje viditeľné výsledky z vašich tréningov. Ak ste po šiestom balení - možno budete musieť čakať ešte dlhšie. Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že ľudia s doskou abs majú zvyčajne percento atletického telesného tuku: 14 až 20 percent u žien a 6 až 13 percent u mužov.

Genetika a cvičenie

Niektorí ľudia sú jednoducho požehnaní telom, ktoré ľahko buduje svaly. Výsledkom bude, že sa ich úsilie v oblasti brucha prejaví skôr ako úsilie iných ľudí. Druhy cvičení, ktoré robíte, sú tiež dôležité. Ak sa iba krčíte, možno nedosiahnete viditeľné výsledky v dohľadnej dobe. Vyvážená rutina, ktorá sa týka všetkých hlavných brušných svalov, vrátane brucha v rekte na prednej časti brucha, vnútorného priečneho brucha a bočných šikmín, prinesie rýchlejšie výsledky. Zahrnúť dosky, bočné dosky a antirotačné pohyby spolu s tradičnejšími drhnutiami, závesmi na nohách a manévre na bicykloch. Zanechajte deň medzi náročnými brušnými cvičeniami - tieto svaly potrebujú 48 hodín na vybudovanie a regeneráciu rovnako ako ostatné svaly v tele.

Jadrová sila

Ak je vaším cieľom zlepšenie základnej sily pre lepšiu dennú funkciu a športový výkon, výsledky vašich tréningov sa ukážu za štyri až osem týždňov. Základná sila zvyšuje vašu rovnováhu a stabilitu, zabraňuje pádom a zvyšuje pohyblivosť. Silné jadro vás tiež môže chrániť pred bolesťou a zranením. Ak chcete pracovať jadro, musíte sa zamerať na svaly brucha a dolnej časti chrbta. Dosky a rozšírenia chrbtice sú príkladmi dôkladných cvičení. Vaše výsledky sa zobrazia, iba ak sa zaviažete k pravidelným a dôsledným postupom a môžu sa objaviť malými spôsobmi. Možno bude pre vás ľahšie vstať zo svojho sedadla alebo že vaše operadlo nebude unavené tak rýchlo po dni státia.