Info

Najrýchlejšie spôsoby, ako sa zbaviť brucho

Najrýchlejšie spôsoby, ako sa zbaviť brucho


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Želé brucho môže byť trápne, ale dôležitejšie môže tiež ovplyvniť vaše zdravie. Veľké brucho je znakom nebezpečného viscerálneho tuku, ktorý sa môže nahromadiť medzi vnútornými orgánmi a spôsobiť hormonálnu nerovnováhu. Viscerálny tuk vedie k inzulínovej rezistencii, čo vedie k cukrovke 2. typu. Môže tiež spôsobiť vysoký cholesterol, čo prispieva k kardiovaskulárnym chorobám. Strata tuku v žalúdku si vyžaduje úplné odbúravanie tukov, pretože neexistuje nič také, ako je redukcia škvŕn. Najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť nadbytočného tuku, je kombinácia zmeny stravovania, cvičenia a životného štýlu.

Zdravé stravovanie

Zdravé stravovanie s nízkym obsahom kalórií je najrýchlejší spôsob, ako zbaviť tuk celého tela vrátane brucha. Pomocou kalkulačky kalórií online určte svoje denné kalórie, ktoré vychádzajú z pohlavia, veku, hmotnosti a úrovne aktivity. Potom znížte 500 až 1 000 kalórií denne, aby ste každý týždeň stratili jednu až dve libry. Nejedzte však menej ako 1200 denne. Vyvážte svoju stravu celými zrnami, ako je hnedá ryža, jačmeň a kukuričné ​​tortilly, spolu s ovocím, zeleninou a chudými bielkovinami, ako sú fazuľa a tofu.

Kardiová aktivita

Kardio je vaša druhá obranná línia proti brušnému tuku a pomôže vám udržať váhu mimo dobra. Na to, aby ste stratili libru, potrebujete každý týždeň 150 až 300 minút srdca so strednou intenzitou alebo 75 až 150 minút srdca s vysokou intenzitou. Medzi stredné kardio aktivity patrí chôdza svižne, hranie s deťmi a kosenie trávnika. Medzi kardio aktivity s vysokou intenzitou patrí beh na lyžiach a jogging. Kardio minúty môžete šíriť podľa svojho harmonogramu, na získanie výhod však potrebujete najmenej 10 minút na reláciu.

Tonizovanie brucha

Cvičenie na silový tréning nie je zamerané na brušný tuk, ale môže zlepšiť definíciu svalov pre štíhlejší vzhľad. Drtiny, V-upy, drepy a výpady všetky vaše brušné svaly tónujú. Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb odporúča vykonávať kardiovaskulárne cvičenia najmenej dvakrát týždenne. Aby sa predišlo nadmernému používaniu, umožnite svalovým skupinám medzi cvičeniami deň odpočinku.

Iné faktory

Aj keď strava a cvičenie sú kľúčové pri odbúravaní tukov, zmeny životného štýlu môžu tiež pomôcť zabrániť akumulácii tuku v bruchu. Vyhnite sa cigaretám, pretože fajčiari namiesto spodnej časti tela majú tendenciu búšiť tuk do brucha. Zamerajte sa na sedem až osem hodín spánku, ale nič viac. Podľa Harvard Medical School sú dospelí starší ako 40 rokov, ktorí spia menej ako päť hodín denne, preukázané, že majú viac viscerálneho tuku. To isté platí pre tých, ktorí spia viac ako osem hodín za noc. Odstránenie stresu z vášho života môže tiež pomôcť znížiť viscerálny tuk.

Zdroje