Info

Najrýchlejšie spôsoby, ako zmenšiť Omentum


Omentum je webový orgán mimo žalúdka, ktorý ukladá tuk. Tento brušný tuk je nebezpečnejší ako tuk uložený v iných častiach tela. Podľa MayoClinic.com vedie brušný tuk k vyššiemu riziku niekoľkých zdravotných problémov vrátane srdcových chorôb, cukrovky a mozgovej príhody. Existujú spôsoby, ako zmenšiť omentum a urobiť vaše brucho plochejšie.

Ako merať

Vaša váha nie je spoľahlivý spôsob, ako zmerať veľkosť vášho omentum. Ľudia ukladajú tuk v rôznych oblastiach; mnoho žien si napríklad sťažuje na veľké stehná. Brušný tuk je najnebezpečnejším druhom a meranie okolo pásu je najlepším spôsobom, ako otestovať, koľko práce máte pred sebou, aby ste sa mohli zdraviť. Na určenie veľkosti pasu použite mieru pásky. V ideálnom prípade by ženy nemali byť väčšie ako 32 1/2 palca a muži by mali byť 35 palcov alebo menej. Ak ženy dosiahnu 37 palcov alebo ak muži zasiahnu 40 palcov, zdravotné riziká sa dramaticky zvýšia. (odkaz 1 a 2)

Spánok

Spánok je kľúčom k zameraniu sa na omentum v programe na chudnutie. Keď sa príliš unavíte, vaše telo produkuje viac ghrelínu. To často vedie k tomu, že túžite po nezdravom občerstvení; sladké občerstvenie vám môže dať krátke dávky energie, ktoré vaše unavené telo túži, ale cukor sa hromadí vo vašich tukových skladoch. Nedostatok spánku je tiež spojený so zvýšením hladiny hormónu kortizolu, čo môže spôsobiť, že v omente budete ukladať viac tukov a budete mať hlad, aj keď nie ste. Stres tiež spôsobuje zvýšenie kortizolu, ale správne množstvo spánku vám môže pomôcť vyrovnať sa so stresom skôr, ako ovplyvní vaše telo.

Chôdza

Chôdza je jedným z najlepších cvičení na zníženie tuku vo vašom omentume. Začnite s 30 minútami svižnej chôdze každý deň a potom, keď ste kráčali aspoň mesiac, pridajte nejaké cvičenia na váhe alebo odpor. Dosky a kliešte sú cvičeniami na odpor, ktoré pomáhajú posilňovať vaše základné svaly a znižujú tuk v bruchu. Zmena cvičebného postupu pomáha telu zvyknúť si a pomáha vám rýchlejšie spaľovať tuk omentum. Predĺžte si dĺžku prechádzky alebo si vyberte rovnú zem.

Jedzte celé zrná

Skutočné celé zrná, napríklad hnedá ryža, vám pomôžu zmrštiť omentum. Potraviny vyrobené z bielej, spracovanej múky, ako napríklad biely chlieb a cestoviny, sa v tele spracovávajú ako cukor a ukladajú sa ako tuk pre neskoršie energetické potreby. Celé zrná majú viac vlákniny a trávenie trvá dlhšie, spaľovanie kalórií v procese trávenia a pomáha vášmu systému správne fungovať. Celé zrná vám pomôžu cítiť sa plné dlhšie ako spracované výrobky z múky, čo vám pomôže udržať veľkosť porcií pod kontrolou.

Tuky

Zdravé tuky, ako je Omega 3, obsahujú živiny nevyhnutné pre vaše telo. Trans-tuky sa však zvyčajne dostávajú priamo do vášho brucha. Vystrihnite akékoľvek jedlo, ktoré obsahuje tuky, ktoré vám pomôžu zmenšiť vaše omentum. Vyvarujte sa margarínu, rýchleho občerstvenia, hranoliek a spracovaných potravín, ako sú konzervované polievky a balené jedlá.

Zdroje