Info

Pocit choroby pri práci na prázdnom žalúdku

Pocit choroby pri práci na prázdnom žalúdku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie na lačný žalúdok, ako je beh prvej veci ráno pred raňajkami, môže spôsobiť, že sa počas cvičenia budete cítiť zle na bruchu. Nie je to však dobrý nápad jesť bezprostredne pred cvičením, pretože vaše trávenie môže byť ohrozené, pretože váš krvný tok je presmerovaný na vaše svaly. Môže to tiež spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Najlepším nápadom je nájsť rovnováhu, aby ste pracovali po jedle, ale nie hneď potom.

Cvičenie na prázdny žalúdok

Aj keď cvičenie na lačný žalúdok vám môže pomôcť spáliť viac tukov, pretože v tráviacom systéme nie sú okamžite k dispozícii žiadne uhľohydráty, rozdiel v množstve spáleného tuku je podľa Iowskej štátnej univerzity minimálny. Väčšina ľudí, ktorí cvičia pred jedlom, sa rozhodla urobiť to ráno pred raňajkami, keď sa telo postí viac ako osem hodín.

Problémy

Podľa austrálskej športovej komisie môže cvičenie na lačný žalúdok spôsobiť, že vaše telo vytiahne bielkoviny zo svalov skôr ako tuk z tela. Aj keď by ste mohli spaľovať o niečo viac tuku, ako keď cvičíte po jedle, vaše telo z tuku nevytiahne všetku potrebnú energiu. Keď si vezmete bielkoviny zo svalov, nemôžete svoje svaly efektívne budovať. Keď sa vaše telo pokúša čerpať energiu z vášho zažívacieho systému, hladina cukru v krvi sa môže znížiť a viesť k nevoľnosti.

Príznaky

Nauzea je častým príznakom nízkej hladiny cukru v krvi, ktorý sa môže vyskytnúť, keď vaše telo hľadá energiu, ale žiadna nie je k dispozícii. Môžete tiež cítiť závraty alebo mdloby, čo môže byť pri práci nebezpečné. Môžete spadnúť alebo spadnúť závažia, poraniť seba alebo niekoho iného. Ak začnete pociťovať mdloby, závraty alebo nevoľnosť, prestaňte pracovať a okamžite si sadnite.

Riešenie

Jesť tesne pred cvičením nie je najlepšie riešenie, pretože vaše telo tlačí okysličenú krv do tráviaceho systému, aby jej pomohlo spracovať jedlo. Ak vaše svaly počas cvičenia súťažia s tráviacim systémom, vaše jedlo nebude správne tráviť a môžete sa začať cítiť zle. Namiesto toho, jesť niečo jeden až dve hodiny pred tréningom pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Zmiešajte niektoré sacharidy s bielkovinami, napríklad obilninami, nízkotučným mliekom alebo syrom s sušienkami z pšenice. Ak musíte jesť bezprostredne pred tréningom, použite niečo, čo má vyvážené bielkoviny a tuky, napríklad lyžicu arašidového masla alebo hrsť mandlí.