Info

Ako zistiť, aký je váš dosah na box


List so štatútom boxera zvyčajne obsahuje spoločnú skupinu obvyklých podozrivých: dátum narodenia, záznam, postoj, výška, hmotnosť a dosah. Dosah sa často spomína ako hrôzostrašný atribút, ktorý vedie k často falošným frázam, ako je napríklad výhoda č. Ako prof. Boxer Andre Ward - ktorý v septembri 2012 skvele vylúčil Čad Dawson - napriek nevýhode dosahu a výšky - hovorí: „Hlavným atribútom je môj hlavný atribút, ktorý sa scvrkáva tomu, kto chce viac.“

Krok 1

Nájdite partnera, ktorý vám pomôže zistiť dosah vášho boxu - budete ho potrebovať, pretože nebudete mať voľné ruky.

Krok 2

Postavte sa priamo hore a položte chrbát a plecia rovno na pevnú rovnú stenu. Rozložte ruky čo najviac, aby bola úplne rovná. Na podpazuší a trupe by ste mali vytvoriť uhol 90 stupňov a stredné prsty by mali ležať priamo v lakťoch.

Krok 3

Nechajte svojho partnera označiť špičku každého prostredného prsta na stene. Pomocou meracej pásky zaznamenajte vzdialenosť medzi týmito dvoma značkami - vzdialenosť medzi dvoma špičkami prostredných prstov je v dosahu boxu. Zaznamenajte meranie v palcoch aj centimetroch podľa typického hárku so statickým údajom o krabici na kus papiera.

Tip

  • Nepredpokladajte, že už poznáte svoj dosah. Hoci populárny mýtus uvádza, že dosah každého človeka je rovnaký ako jeho výška, boxeri tento mýtus často vyvracajú. Napríklad pri 6 stôp, 3 palce - alebo 75 palcoch - Mohamed Ali mal dosah 80 palcov.