Info

Alternatívy k skákajúcim zdvihákom


Skákací zdvihák je kardio pohyb pomocou rúk a nôh a pohybu nahor. Ak to chcete urobiť, zdvihnite ruky do vzduchu, zatiaľ čo skáčete a ťaháte nohy od seba. Keď zostupujete, vaše nohy sa stretnú na zemi a potom položte ruky na bok. Ak urobíte tieto pohyby, vaše telo sa dostane z podlahy a vaše srdce bude pumpovať. Niektorí ľudia však zistia, že skákajúce zdviháky kladú mimoriadny dôraz na kolená, teľatá a dolné časti chrbta.

Skákajúce výpady

Skákajúce výpady kombinujú formu výpadu s činnosťou skákacieho zdviháka. Ak chcete vykonať, vstúpte do výpadovej polohy s chrbtom rovno. Zadné koleno by malo byť mierne nad zemou a nedotýkať sa. Namiesto státia rýchlo vyskočte do vzduchu a pred pristátím prepnite nohy. Ako budete pristáť, choďte do výpadu s opačnou nohou. S každým výpadom otočte ruky kyvadlovým pohybom. V prípade potreby používajte stoličku alebo ťažké cvičebné vybavenie.

Heel Jacks

Zdviháky päty sú užitočné, ak máte slabé alebo zranené kolená. Plné sily skákajúcich zdvihákov alebo výpadové variácie budú klásť dôraz na slabé alebo bolestivé kĺby dolných končatín, bedra a chrbta. Päta jack používa jednoduché pohyby, ale udržuje srdce čerpanie počas aeróbne cvičenie. Tento pohyb používa rovnaké pohyby ramien ako bežný skákací zdvihák. Keď vaše ruky stúpajú, striedajte kopy s pätami v rýchlom slede. Kopajte tak vysoko a rýchlo, ako sa budete cítiť dobre.

Švihadlo

Podľa autorov „The Jump Rope Institute“ sú výhody skákania cez švihadlo po dobu 10 minút rýchlym tempom 120 otáčok za minútu ekvivalentom behania 30 minút. Skákacie lano nie je len pre ihrisko a telocvičňu: Dospelí môžu chytiť lano ako odplatu zo skákacích zdvihákov - je to efektívne a lacné kardio cvičenie. A vaše zariadenie je prenosné: V kabelke, batohu alebo v taške na prenášanie noste švihadlo.

Leg Sweep

Zametanie nôh bude pôsobiť na vaše nohy a zadné strany, pričom bude udržiavať srdcový rytmus hore. Na zametanie nôh začnite s nohami k sebe as rukami po vašej strane. Keď budete pohybovať rukami smerom k oblohe, ako by ste mali pomocou skákacieho zdviháka, zametajte naraz jednu nohu do strany. Keď sa vaša noha vráti na zem, vaše ruky sa vrátia na vašu stranu. Striedajte každú nohu. Upravte tempo podľa potreby.