Avíza

Ako sa dostať pre mužov nad 45 rokov

Ako sa dostať pre mužov nad 45 rokov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fit a štíhly je náročný v každom veku, ale ešte viac veku mužov. Začínajúc vo veku 40 rokov sa chudé svaly znižujú, zatiaľ čo sa zvyšuje obsah tuku, čo vedie k zvýšenému riziku srdcových chorôb, hypertenzie a cukrovky. Cvičenie a strava môžu vyrovnať proces starnutia a zdravotné riziká spojené so starnutím.

Krok 1

Spravujte svoje kalórie. Príliš veľa kalórií vedie k nárastu hmotnosti a fyzicky vás spomaľuje. Podľa USDA by mali aktívni muži vo veku 31 až 50 rokov jesť 2 400 až 3 000 kalórií denne.

Krok 2

Jedzte čerstvé, chudé potraviny. Váha a kondícia môžu ovplyvniť nielen kalórie, ktoré konzumujete, ale aj kvalita jedla, ktoré jete. Čerstvé a chudé potraviny majú tendenciu mať viac výživy, aby vaše telo bolo zdravé a podporované zdravím, ako spracované potraviny. Jedzte strava so chudými bielkovinami, celými zrnami a množstvom čerstvého ovocia a zeleniny.

Krok 3

Do 150 až 300 minút kardiovaskulárnej aktivity týždenne, podľa odporúčaní Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb. Aeróbne cvičenie zvyšuje kondíciu tým, že zlepšuje účinnosť srdca a pľúc. Spáli tiež tuk, ktorý vedie k zdravotným problémom. Ak chcete cvičenie zabaviť, vyberte si aktivity, ktoré vás baví, napríklad rekreačné športy, beh, cyklistika alebo plávanie.

Krok 4

Zdvíhajte závažia najmenej dva dni v týždni, aby ste podporili svoje ciele v oblasti zdatnosti, ako aj zabránili strate hustoty svalov a kostí. Na prácu so všetkými hlavnými svalovými skupinami používajte odpor vo forme závaží, pásov, cvičebných strojov alebo vašej telesnej hmotnosti. Urobte dve sady po ôsmich až 15 cvičeniach, ako sú drepy, výpady, kliky, dosky, kučery bicepsov a poklesy tricepsov.


Pozri si video: 2017 Personality 0405: Heroic and Shamanic Initiations (Jún 2022).