Avíza

Tipy pre fitness na cvičenie na posilňovanie rúk

Tipy pre fitness na cvičenie na posilňovanie rúk


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaše ruky nesú bremeno mnohých každodenných aktivít, či už ide o nesenie potravín na predných schodoch, vyzdvihnutie dieťaťa alebo sekanie vydatnej zeleniny na večeru. Tónovanie svalov paží vám tieto činnosti uľahčí a zlepší vašu postavu. Ak vaše bežné cvičenia na zdvíhanie hmotnosti nechávajú niečo potrebné, naučenie sa niekoľkých tipov a trikov môže okoreniť vaše cvičenie na posilňovanie rúk.

Zmeňte si priľnavosť

Niekedy môžete vytvoriť návyky pri zdvíhaní závaží, ako napríklad vždy robiť bench press s overhand gripom alebo biceps kučery s underhand gripmi. Budovanie svalov si vyžaduje neustále výzvy, takže si prelomte návyk a otočte priľnavosť tak, aby ste zamerali svaly z iného uhla, čo na vašom tele umiestni rôzne stresory. Zmenou môžu byť aj iné aspekty vášho prístupu k vzpieraniu - napríklad rozšírením priľnavosti pri určitých cvikoch, napríklad pri sťahovaní nadol, môžete vaše svaly vyskúšať iným spôsobom.

Použite stabilizačnú guľu

Namiesto státia pri zdvíhaní závaží zapojte svoje jadro sedením na stabilizačnú guľu. Podľa časopisu „Shape“ sa tým zosilnia výsledky získané z cvičení. Na vytvorenie stability ramenného kĺbu pracujte popri ramenách aj hrudné svaly tým, že pri sedení na stabilizačnej gule vykonáte jednoramennú hruď na hrudi. Posaďte sa na loptičku, ľahnite si a otáčajte loptičkou tak, aby bola pod vašimi plecami a vaše boky sa zdvihli s chodidlami položenými na podlahe. Držte činky v každej ruke a roztiahnite ruky smerom k stropu. Sklopte jednu ruku po jednom boku, pozastavte ju a vráťte ju do stredu. Do 15 opakovaní na každú ruku.

Vyskúšajte veslovanie

Pomocou veslovacieho stroja získate kardio cvičenie - ktoré vám pomôže stratiť celkový telesný tuk - a cvičenie na posilňovanie rúk v jednom. Ak vaša telocvičňa nemá veslovací trenažér, simulujte pohyby pomocou olympijského baru. Postavte sa s tyčou medzi nohami a zdvihnite koniec pred vami. Kráčajte dozadu, až kým sa nestanete cez stred baru. Ohnite ruky, aby sa prúžok priblížil k vám, a potom ich roztiahnite, aby ste robili veslovanie. Na každej strane vykonajte 20 riadkov.

Prepnite na bezplatné váhy

Zatiaľ čo hmotnosť stroja je ideálna pre začiatočníkov, pretože je bezpečnejšia a ľahšie sa používa, prechod na voľné závažia môže zvýšiť vaše tonizačné schopnosti. Váhy zadarmo vám umožňujú robiť cvičenia zahŕňajúce viac pohybových rovín, ktoré napodobňujú pohyby, ktoré robíte každý deň. Zatiaľ čo určité hmotnosti strojov izolujú jednu svalovú skupinu alebo svalovú skupinu, bezplatné váhy vám umožňujú robiť zložené cvičenia, takže pracujete naraz viac svalových skupín - to môže skrátiť množstvo času stráveného cvičením a tiež stabilizáciu. svaly a cieľové svalové skupiny.

Zdroje