Avíza

Najlepšie Fitness Sprint Wind Sprint


Pokiaľ ide o vypracovanie, nie vždy je vždy lepšie. Veterné sprinty sú rýchlym a efektívnym spôsobom, ako sa stať rýchlejším a silnejším. Tieto cvičenia, ktoré sú v podstate krátke pomlčky, fungujú ako intervaly s vysokou intenzitou. Spustili ste tvrdo a nasledovalo obdobie na obnovenie. Postupom času sa tým zvyšuje rýchlosť, sila a vytrvalosť vášho tela.

Základy veternej sprchy

Veterný šprint je rýchla pomlčka s približne 90 percentami vášho maximálneho úsilia na stanovenú vzdialenosť alebo čas. Začnete s aeróbnou srdcovou frekvenciou, 50 až 80 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie, a potom šprintom zvýšite svoju srdcovú frekvenciu na anaeróbnu úroveň. Počas obdobia zotavenia by sa mal váš srdcový rytmus vrátiť k aeróbnej frekvencii pred ďalším šprintom. Pri pravidelnom vykonávaní sprintingových relácií sa zvýši rýchlosť jazdy, vytrvalosť a celková úroveň kondície.

Načasovanie

Zahrejte sa pred vetrom, aby ste uvoľnili svaly a pripravili svoje srdce a pľúca na intenzívne úsilie. Na konci tréningu však nechcete robiť vetru, pretože je pravdepodobné, že vaše svaly sú už unavené. Keď prevádzkujete veterné sprinty, chcete tlačiť svoje telo takmer na maximum, aby ste mohli skutočne ťažiť z výhod. Aby ste ich efektívne začlenili do svojej rutiny, robte veternú šprintu v dňoch silového tréningu alebo v deň voľna.

Dĺžka

Našťastie, aby ste mohli využívať všetky hodnoty veterných šprintov, nemusíte na svoju každodennú cvičnú rutinu pripínať niekoľko hodín. Veterné šprinty sú krátke a rýchle. Po zahriatí sprintu po dobu 15 sekúnd a potom chôdze po dobu 45 sekúnd. Opakujte to štyrikrát. Ďalej zmeňte interval tak, aby ste sprintovali na 30 sekúnd a následne na 30 sekúnd. Opakujte štyrikrát. Nakoniec šprint po dobu 60 sekúnd, po ktorom nasleduje 60 sekúnd zotavenie. Opakujte dvakrát.

Správne zahrievanie

V štúdii uverejnenej v Medzinárodnom vestníku športovej fyzioterapie v roku 2012 bolo 25 rekreačných bežcov rozdelených do štyroch skupín, ktoré pred sprintingom robili rôzne úseky. Medzi časmi naťahovania a sprintu bola významná korelácia. Všetci účastníci sa zahriali 10-minútovou chôdzou a potom buď balisticky, dynamicky, staticky alebo bez strečingu. Jednotlivci, ktorí sa nerozťahovali, mali najväčšie sprintingové zlepšenie. Jednoducho choďte alebo behajte a potom sa vysporiadajte so svojimi vetrami.

Pozri si video: Wind Sprint 46: Fitting in Fitness with an Exercise Ball (Smieť 2020).