Avíza

Päť úrovní Tai Chi

Päť úrovní Tai Chi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na rozdiel od mnohých iných bojových umení, tai chi nemá definovaný systém známok: nie sú k dispozícii žiadne skúšky ani farebné pásy na získanie. Napriek tomu existuje zavedená cesta progresie zo študenta na majstra tai chi, čo predstavuje päť úrovní vzdelávania. Pokrok cez úrovne je pomalý a v konečnom dôsledku vyžaduje úplné odhodlanie tai chi, aby sa dosiahla najvyššia úroveň.

Forma a držanie tela

Úroveň tai chi pre začiatočníkov učí základné nástroje na prácu s energiou chi. Väčšina západných praktizujúcich zostáva na tejto úrovni a mnoho učiteľov neprekračuje túto úroveň. Úroveň pre začiatočníkov je miesto, kde sa naučíte správne postoje, ktoré kultivujú tok čchi okolo tela. Chen Xaiowang, majster tai chi formy Chen, odhaduje, že zvládnutie uvoľnených a zaoblených postojov umenia trvá približne šesť mesiacov. Poukazuje tiež na to, že kontrola formy - to sú kroky - a držanie tela zvyšuje informovanosť študenta o vnútornom pohybe čchi.

Chi povedomie

Druhá úroveň sa zameriava na uvedomenie si čchi. Akonáhle študent môže vykonať kroky a prijať správne držanie tela, akoby to bola druhá povaha, môže presunúť zameranie na pocit chi. Držanie tela študenta si môže vyžadovať prácu a pán Chen navrhuje študentovi sústrediť sa na plynulé pohyby, pretože existuje tendencia vykonávať pohyby príliš rýchlo. Celkovým cieľom tejto úrovne je dosiahnutie povedomia o rovnováhe vnútorného a vonkajšieho života. Fyzické pohyby zahŕňajú vonkajšie čchi, ktoré by sa mali harmonizovať s tokom vnútorných čchi. Študent to musí zažiť, aby to úplne pochopil. Táto druhá úroveň si môže vyžadovať päťročné štúdium s uznávaným tai chi majstrom.

Štúdium s pánom

Na tejto tretej úrovni musí študent venovať svoj čas učiteľovi značné množstvo času na prax v odbore tai chi. Môže to byť denne alebo najmenej niekoľkokrát týždenne. Majster Chen hovorí, že táto úroveň sa zameriava na používanie mysle na ovládanie chi a syntézu pohybov tela s vašou mysľou. To je v tomto okamihu, keď sa študent naučí viac tai chi aspektom bojového umenia. Zahŕňa to naučenie sa bojových techník pomocou zbraní kombinovaných s vonkajšou a vnútornou manipuláciou čchi v bojových postojoch. Trvá to najmenej dva roky a niektorí môžu praktizovať na tejto úrovni desať rokov.

Držiteľ učeníkov a rodokmeňov

Majster tai chi odovzdáva jeho pán tajné a odborné znalosti. Študent na štvrtej úrovni sa považuje za učeníka, ktorý je hodný prijatia týchto znalostí od majstra konkrétnej tradície tai chi. Tento pán je držiteľom línie. Vyberie si učeníka hodného dosiahnutia úrovne 5, čo je pozícia nasledujúceho držiteľa línie.

Perfektný zostatok

Na úrovni 5 je majster tai chi v stave dokonalej rovnováhy a dokonale ovláda telo a myseľ.Komentáre:

 1. Dorren

  Potvrdzujem. Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 2. Zuhayr

  Môžem uverejňovať príspevky na svojom blogu?

 3. Faris

  Myslím, že nemáš pravdu. Som si istý. Môžem brániť pozíciu. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 4. Hanson

  This is a very valuable opinion

 5. Tajind

  Ďakujeme veľmi pekne za pomoc v tejto veci. To som nevedel.

 6. Desire

  Kedysi som rozmýšľal inak, ďakujem za info.Napíšte správu