Avíza

Päť typov hokejových cieľov

Päť typov hokejových cieľov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V hokeji, na rozdiel od športu, ako je basketbal a futbal, sa všetky ciele počítajú do jedného bodu. Štatistiky v hre sa však používajú rôzne. K dispozícii je päť základných typov gólov: rovnomerná sila, sila, krátke, trestné strieľanie a prázdna sieť. 31. decembra 1988 sa Mario Lemieux stal prvým hráčom NHL, ktorý v hre strelil všetkých päť typov gólov.

Cieľ pre vyrovnanú silu

Rovnomerný gól je akýkoľvek gól, ktorý sa zaznamená, keď oba tímy majú rovnaký počet hráčov na ľade. Typicky je to vtedy, keď každý tím má na ľade šesť hráčov, ale môže sa to stať aj vtedy, keď tímy majú kompenzačné pokuty, ktoré ich nechávajú s menším počtom hráčov na ľade, ale rovnaký počet v každom tíme.

Cieľ Power-Play

Brankársky gól je gól, ktorý družstvo skóruje, keď je súperovi z dôvodu trestu udelený trest. Existujú dva typy výkonových hier, výhoda pre jedného hráča a výhoda pre dvoch ľudí - skórovanie s jednou z výhod sa považuje za cieľ power-play.

Krátky cieľ

Krátky gól je opakom power-play bránky - je to gól strelený tímom, ktorý je kvôli trestu v nevýhode. Krátkodobé góly je ťažké skórovať, pretože penalizovaný tím má menej hráčov, s ktorými môže pracovať, ale penalizovaný tím môže mať príležitosť na rýchly náskok, keď súper mení línie alebo tlačí výhodu v zóne súpera.

Gól trestného strieľania

Tím môže byť udelený pokutový kop, ak sa protihráčský tím dopustí určitých priestupkov, ako napríklad zakrytie puku v bránkovisku, úmyselné uvoľnenie siete alebo zakopnutie hráča o odtrhnutie. V týchto situáciách sa namiesto poslania hráča do pokutového územia udeľuje penalta. Gól strelený na penalte sa počíta rovnako ako bežný gól.

Cieľ Prázdna sieť

Aj keď hokejové tímy zvyčajne budú hrať päť korčuliarov a brankára, nie je potrebné používať brankára, a tím môže použiť šesť korčuliarov, ak sa rozhodne pre to, že nebude mať brankára. Zvyčajne ide o stratégiu používanú iba ako posledná možnosť v tíme, ktorý stráca s malým časom zostávajúcim v hre. Toto dáva druhému tímu príležitosť streliť gól v prázdnej sieti, ak môže získať kontrolu nad pukom.