Avíza

Ako opraviť krivé bicykle riadidlá

Ako opraviť krivé bicykle riadidlá


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krútené alebo nesprávne zarovnané riadidlá sa môžu vyskytnúť pri páde vášho bicykla, pádu na bok, náhodnom preklopení alebo keď sa skrutky samy uvoľnia. Riadidlá na bicykli pripevňujú tri skrutky. Jedna alebo dve svorky na riadidlách držia rukoväte k headsetu, zatiaľ čo svorka na slúchadlách vyrovnáva headset s rámom. Riadidlá cestných a horských bicyklov sú takmer rovnaké, pokiaľ ide o ich upevnenie.

Krok 1

Do svoriek na riadidlách vložte imbusový kľúč s priemerom 5 mm a otáčajte ich proti smeru hodinových ručičiek, až kým nie sú uvoľnené. Ak je 5 mm príliš malý, použite radšej 6 mm.

Krok 2

Povoľte upínaciu skrutku náhlavnej súpravy pomocou inbusového kľúča 5 alebo 6 mm. Tiež sa nazýva rozpínacia skrutka, ktorá sprísňuje náhlavnú súpravu na bicykli.

Krok 3

Položte nohu na zem na základni pneumatiky, aby sa zabránilo jej pohybu. Uchopte riadidlá oboma rukami a otočte ich v smere potrebnom na zarovnanie s rámom bicykla. Nakloňte sa nad bicykel a pozrite sa nadol na hornú trubicu. Ak je to potrebné, ľahkou rukou klepajte na riadidlá, až kým nebudú v rámčeku.

Krok 4

Utiahnite upínacie skrutky riadidiel čiastočne. Pritiahnite svorku na slúchadlá s headsetom, až kým nie je zaistená, a vynakladajte mierne sily. Vráťte sa k upínacím skrutkám riadidiel a dotiahnite ich miernou silou.

Tip

  • Ak máte pocit, že riadidlá nemôžete dostať priamo z miesta, kde stojíte, nechajte predného kolesa asistenta. Dostaňte sa za bicykel, nakloňte sa a pozrite sa na bicykel zozadu dopredu.