Avíza

Ako opraviť svaly lýtka

Ako opraviť svaly lýtka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už spíte, tešíte sa zo svojho každodenného joggingu alebo len chodíte o deň, kŕče lýtok vás môžu nečakane prinútiť zastaviť, čo robíte. Bolesť môže byť neznesiteľná a ak je závažná, môže viesť k poškodeniu svalov. Tieto svalové kŕče, tiež označované ako charley, sú nekontrolovateľné a môžu byť vyvolané mnohými faktormi vrátane dehydratácie, svalovej únavy a nedostatku minerálov. Skôr ako trpieť kŕčom a čakať, až to zmizne, naučte sa spôsoby, ako tento proces urýchliť a rýchlo zmierniť nepohodlie.

Krok 1

Masírujte stiesnené teľa rukami. Masáž podporuje prekrvenie svalov a pomáha zmierniť napätie. Ak často trpíte kŕčmi lýtok, zvážte pravidelnú športovú masáž, ktorá im zabráni.

Krok 2

Vykonajte stály úsek teliat, aby ste zmiernili kŕče. Postavte sa vo zvislej polohe s rukami natiahnutými pred vami a položenými rukami na stene. Urobte krok späť so stiesnenou nohou, položte pätu na podlahu a udržujte koleno rovno. Ohnite koleno prednej nohy a oprite sa o stenu, až kým vo svojom stiesnenom tele nepocítite roztiahnutie. Držte túto pozíciu asi 15 sekúnd. Urob to natiahnuť štyrikrát.

Krok 3

Natiahnite teľa pri sedení, ak vstávanie nie je možné. Posaďte sa na zem s nohami natiahnutými pred vami. Ohnite nohu stiesnenej nohy a okolo nej omotajte uterák. Konce uteráka držte vo svojich rukách a jemne ho ťahajte smerom k sebe, aby sa vaše prsty pohybovali dozadu. Keď pocítite úsek v tele, zastavte ho na 15 sekúnd. Tento úsek zopakujte štyrikrát.

Krok 4

Na stiesnené teľa naneste teplo a chlad. Vezmite si teplú kúpeľ alebo sprchu alebo naneste na miesto horúci balíček, ktorý vám pomôže uvoľniť svaly. Ak je oblasť po tomto období stále bolestivá, na zmiernenie bolesti použite studené balenie.

Krok 5

Ak sa domnievate, že dehydratácia spôsobuje kŕče, vypite vodu, aby ste zmiernili kŕče lýtok. Ak ste sa potili veľa, pite športový nápoj alebo si vezmite tablety soli, ktoré doplnia stratené zásoby sodíka.

Tip

 • Aby ste predišli kŕčom na dolných končatinách, jesť potraviny bohaté na horčík, sodík a draslík. Do stravy pridajte potraviny, ako je jogurt s nízkym obsahom tuku, banány, hnedá ryža, špenát, fazuľa a mandle.
 • Vyhnite sa rýchlemu zvyšovaniu intenzity cvičenia a ak sa u vás vyskytnú kŕče, znížte intenzitu cvičenia, aby ste zabránili budúcim udalostiam.Komentáre:

 1. Armaan

  Klass ... kôň v plynovej maskeeeeeeeeeeeee

 2. Neran

  Prosím povedz bližšie..

 3. Abdul-Wahid

  Here and so it also happens :)

 4. Nekasa

  Som spoluhláska - ak je veľmi krátkaNapíšte správu