Avíza

Päťdenné cvičenie na chudnutie

Päťdenné cvičenie na chudnutie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odporúča sa pomalé, postupné chudnutie rýchlosťou 1 až 2 libier za týždeň, uvádza Medical Center University of Maryland. Napriek tomu môžete tuk zbaviť do piatich dní intenzívnym a intenzívnym tréningom. Ak skombinujete svoje cvičenie so stravou so zníženým obsahom kalórií, budete môcť zvýšiť svoju telesnú hmotnosť. Predtým, ako sa pustíte do päťdňového plánu na zníženie tukov, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že máte zdravotný klírens.

Tréningy Tabata

Vysokotučný tuk a spaľujte kalórie cvičením Tabata. Tréningy Tabata absolvujú intervalový tréning do extrému a požadujú, aby ste čo najviac tlačili 20 sekúnd od vybraného cvičenia a potom 10 sekúnd odpočívali. Tento cyklus sa opakuje 8 až 20 krát, aby sa dokončilo celé cvičenie Tabata. Cvičebné cykly tabata vám môžu pomôcť zbaviť sa tuku za päť dní pomocou rôznych kardio cvičení, ako je jazda na bicykli alebo skákanie cez švihadlo alebo pomocou drepov a pľúc.

Pravidelný intervalový tréning

Ak ste pripravení vziať si cvičenie na pálenie tuku rýchlo, ale nie ste celkom pripravení na niečo také intenzívne ako Tabata, môžete absolvovať intervalový tréning. Intervalový tréning tiež pomáha pri rýchlom spaľovaní tela, zistí klinika Mayo v kratšom čase. Pridajte jednu až dve minúty rýchlejších pohybov k svojej bežnej rutinnej záťaži. Jog, rad, plávanie alebo bicykel bežným tempom tri až štyri minúty a potom sa pohybujte rýchlejšie jednu až dve minúty. Pokračujte v striedaní týchto intervalov počas trvania tréningu. Tieto cvičenia vám pomôžu spáliť približne 500 kalórií za hodinu. Pri každodennom výkone môžete stratiť 1 libru týždenne. Ak chcete prehrať 1 libru za päť dní, musíte cvičiť jednu hodinu a 20 minút denne.

Kruhový tréning

Obvodový tréning vám pomôže zbaviť sa tuku pri tónovaní svalov; táto účinná forma cvičenia dostane vaše telo do formy, pretože podporuje efektívnejšie spaľovanie kalórií na chudnutie alebo údržbu. Striedajte tri minúty intenzívnej kardio aktivity, ako je skákanie cez švihadlo, stúpanie po schodoch, skákacie zdviháky alebo kardio stroj s 45 sekundami silového tréningu. Počas intervalov silového tréningu vykonávajte kučery bicepsov a tricepsov, lisy na hrudi a ramenách, drvenie brucha, drepy a pľúca, aby ste si vybudovali svalovú hmotu a rýchlo sa zoštíhlili.

Ďalšie úvahy

Správna hydratácia a zdravá strava sú dva dôležité aspekty, ktoré by mali byť súčasťou vášho päťdňového plánu spaľovania tukov. Vypite najmenej 8 až 10 pohárov vody denne a počas cvičenia ich podľa potreby zvyšujte. Naplňte svoje telo pre tréningy s vyššou intenzitou tým, že budete jesť stravu, ktorá pozostáva z chudých bielkovín, celých zŕn bohatých na vlákninu, čerstvej zeleniny a ovocia a beztukovej alebo nízkotučnej mliečnej výrobky. Vynechajte mastné, sladké jedlá, pretože poskytujú malú až žiadnu výživnú hodnotu. Ak chcete stratiť ďalšiu libru do piatich dní prostredníctvom diéty, znížte svoje kalórie o 700 za deň. Ženy by nemali ponoriť menej ako 1 200 kalórií denne a muži by nemali konzumovať menej ako 1 400 kalórií každý deň.