Avíza

Potraviny na jedenie medzi hokejovými hrami

Potraviny na jedenie medzi hokejovými hrami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hokej je rýchlo sa rozvíjajúci a vysoko energetický šport, ktorý občas vyžaduje, aby ste hrali viac hier za jeden deň. Na turnajoch môžete mať prestávku na jednu hru alebo niekoľko hodín pred nasledujúcou hrou. Keď prídete zo štadióna, premočeného potom, budete potrebovať rehydratáciu, komplexné uhľohydráty a chudé bielkoviny na doplnenie energetických zásob vášho tela v rámci prípravy na ďalšiu hru. Ak máte špeciálne stravovacie potreby, poraďte sa s registrovaným dietetikom o konkrétnych pokynoch a výberoch potravín vhodných pre váš zdravotný stav.

Hydratačné nápoje

Medzi hrami je nevyhnutná rehydratácia tela. Športové nápoje spravidla poskytujú uhľohydráty, sodík a draslík potrebný na rehydratáciu. Podľa American College of Sports Medicine by ste mali piť medzi 3 a 8 uncami tekutiny za každých 20 minút hracieho času. Okrem toho by ste mali vypiť 8 až 12 uncí tekutín do 15 minút od nasledujúcej hry.

Zložité uhľohydráty

Jesť desiatu alebo ľahké jedlo obsahujúce komplexné uhľohydráty, ako sú sušienky grahamu, celozrnný chlieb alebo sušienky, bagel, anglický muffin alebo energetická tyčinka, ak medzi hrami máte len krátku prestávku. Smoothies, plátky jabĺk, banány alebo pomarančové rezy sú tiež dobrou voľbou pre rýchlu energiu. Ak máte pred ďalšou hrou niekoľko hodín, jedlo, ktoré obsahuje pečené zemiaky alebo sladké zemiaky, hnedú ryžu alebo cestoviny, poskytuje sacharidy potrebné na obnovenie energetických zásob vášho tela.

Lean Protein

Kombinujte chudé proteíny s komplexnými sacharidmi, aby ste vytvorili dlhodobé rezervy a výdrž. Počas krátkych prestávok pridajte do sušienok, ovocia a chleba arašidové maslo, strúhané alebo nakrájané syry, vajcia natvrdo uvarené, tvaroh alebo jogurt. Ak máte čas na jedlo, pridajte do cestovín, zemiakov alebo ryže paradajkovú omáčku, ľahké syrové omáčky, ryby, kuracie alebo chudé hovädzie mäso. Nechajte však stráviť najmenej dve hodiny, kým sa vrátite na štadión alebo riskujete, že sa počas hry stanete nevoľnými.

Potraviny, ktorým sa treba vyhnúť

Zabráňte zrážkam cukru a kofeínu počas hry tým, že sa vyhnete cukríkom, občerstveniu a sódam. Jednoduché cukry v týchto výrobkoch sa rýchlo vstrebávajú, takže vaše telo zostáva bez rezerv pre prudké zvýšenie rýchlosti a námahy potrebné počas hokejovej hry. Vyvarujte sa tiež mastných a vyprážaných potravín, zemiakových lupienkov a silných jedál, aby ste zabránili nevoľnosti spôsobenej týmito vysokotučnými a pomaly stráviteľnými potravinami.

Zdroje