Avíza

Futbalová etiketa

Futbalová etiketa


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Futbal je tvrdý šport bez prekážok. Napriek tomu sa na všetkých úrovniach hry podporuje dobré športy. K niekoľkým porušeniam akceptovanej futbalovej etikety patrí riziko zranenia, ale vo väčšine prípadov futbalové pravidlá etikety zahŕňajú stupeň rešpektu, ktorý hráči a tréneri dlhujú svojim súperom.

Lacné zábery

Medzi legálnymi a nelegálnymi futbalovými zásahmi často existuje tenká hranica, vrátane zásahov, ktoré nastanú hneď po písknutí. Zatiaľ čo niektoré oneskorené zásahy môžu byť rozšírením normálnej hry, iné sú zjavne úmyselné lacné strely. Napríklad v roku 2011 Michiganský štátny obranný koniec William Gholston udrel Michigan pochmúrneho pána po skončení hry. Gholston dostal 15-yardový osobný trest a bol pozastavený za jednu hru konferenciou Big Ten. V roku 2011 bola škola Illinois Linebacker Jonathan Brown pozastavená na jednu hru v škole za koleno severozápadného laika v slabinách.

Oslavy koncových zón

Hráči, ktorí strelili touchdowns, narazili len o niečo viac, ako vyhodili loptu a dostanú blahoželania od spoluhráčov. V posledných desaťročiach sa oslavy koncových zón vyvinuli z vystrelenia lopty, tanca až po vopred naplánované parodie. V dôsledku toho rôzne organizácie prijali pravidlá na zmiernenie nadmerných osláv. Široký prijímač NFL Terrell Owens, ktorý bol niekoľkokrát pokutovaný za svoje oslavy koncových zón, v roku 2000 najpamätnejšie prekročil hranicu etikety. V hre hranej v Dallase Owens po skórovaní a oslavovaní na logu Cowboys bežal na stred poľa. Po opätovnom bodovaní zopakoval tento akt, potom ho vyriešil Dallas safety George Teague. Teague bol vylúčený z hry, zatiaľ čo Owens bol jeho tímom na jednu hru pozastavený.

Vyčítavé

Ďalšou oblasťou, v ktorej sa futbaloví úradníci pokúšali zakročiť, je posmievať sa súperovi po skórovaní alebo veľkej hre. Nezákonné posmievanie môže byť ústne alebo môže zahŕňať gesto, napríklad hráč, ktorý mu preťal ruku cez hrdlo. Pri nezabudnuteľnom incidente v roku 2011 sa prijímač Philadelphie DeSean Jackson zdvihol v dlhej recepcii a potom vyšiel z hranice pred lavičkou New York Giants. Jackson vyhodil loptu z trénera Giantsa a potom sa odstrelil. Bol vyzvaný na osobnú chybu, ktorá vymazala zisk 50 metrov.

Handshake po zápase

Futbalové zápasy sa tradične končia stretnutím hlavných trénerov v strede ihriska a trasúcimi sa rukami. Na niektorých úrovniach hry sa oba tímy zoradia a potriasajú rukami po súťaži. Jeden z účastníkov handshake môže občas ponúknuť handshake menej zdvorilý. V roku 2011 víťazný tréner San Francisca Jim Harbaugh vzrušene potriasol rukou trénera Detroita Jim Schwartza a udrel ho na chrbát. Schwartz využil výnimku a prenasledoval Harbaugha na ihrisku. Schwartz neskôr uznal, že Harbaugh mal právo byť nadšený, ale dodal, že je to protokol, ktorý ide s touto ligou. Harbaugh odpovedal, že on bol naozaj veľmi povzbudený, iba potriasol rukou.

ZdrojeKomentáre:

 1. Nixen

  It was and with me. Let's discuss this question. Here or in PM.

 2. Sariyah

  Je to pozoruhodné, veľmi užitočná správa

 3. Abdul-Rahman

  It doesn't matter!

 4. Hanraoi

  Myslím, že robíte chybu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 5. Sebert

  I take it anyway

 6. Karamar

  Výnimočný bludNapíšte správu