Avíza

Futbalová brokovnica Snap Technika pre deti


Každá futbalová hra, okrem výkopu alebo voľného kopu, sa začína stredným snapom, takže vykonanie snapu je kľúčovým základom. Zranenie brokovnice zvyčajne spôsobí prinajlepšom prerušenú hru. V najhoršom prípade by zlý úder mohol viesť k stratám hádky alebo vážnej strate yardáže, takže je dôležité, aby každý futbalový tím, ktorý zamestnáva formáciu brokovnice, postupoval správne.

Histórie

Formácia brokovnice, s quarterback robiť snap približne 5 až 7 yardov za líniu scrimmage, bol kedysi bežné, a to najmä v škole futbal. Jeho popularita sa zmenšovala už niekoľko desaťročí, ale v druhej polovici 20. storočia sa vrátila a používala sa hlavne pri odovzdávaní. V 21. storočí je formácia bežná na všetkých úrovniach futbalu, pričom mnoho mládežníckych a vysokoškolských tímov prevádzkuje mnohé svoje hry z brokovnice.

Postoj

Aby bolo možné vykonať úder brokovnice, musí centrum zaujať vyvážený postoj a položiť svoju dominantnú ruku na loptu. Zatiaľ čo dlhé zacvaknutie na stávkujúceho alebo reklamného hráča môže byť vykonané dvoma rukami, stred použije jednu ruku na brokovnicu. Protiľahlé rameno môže spočívať na kolene alebo nekĺzavá ruka môže byť položená na zem.

Uchopenie

Typicky stred uchopí stred lopty s prstami rozprestretými cez šnúrky, podobne ako pri držaní lopty, ak ste ju hádzali. Uchopenie lopty za šnúrky vám pomôže hádzať špirálu, ktorá robí snímku presnejšou. Ak však máte malé ruky, môže byť pohodlnejšie uchopenie lopty smerom k jej špičke. Keď uchopíte loptu, predný hrot by mal smerovať nahor v uhle asi 45 stupňov voči zemi.

Snapping the Ball

Keď sa učíte brokovnicu, môžete sa pri úpätí pozerať dozadu, aby ste dodržali svoju presnosť. Pritiahnite ruku rovno dozadu a namierte sa na pás quarterbacka a podľa potreby upravte miesto uvoľnenia. Ak sú zaklapnutia stále nízke, uvoľňujete loptu príliš skoro a naopak pre vysoké zaklapnutia. Keď sa vám stáva pohodlnejšie prichytenie lopty, začnite cvičiť s hlavou hore.

Zaradenie do štvrtiny

Dobrý brokovnica sa tiež spolieha na to, že quarterback je v správnej polohe. Počas tréningu sa uistite, že každý z quarterbackov tímu je v rovnakej vzdialenosti za stredom. Dokonca aj pol yardu môže urobiť rozdiel medzi chytiteľnou karabinkou a hádzaním.