Avíza

Hra s basketbalom horí koľko tuku?


Ak sa vám cvičenie páči, s väčšou pravdepodobnosťou sa vám podarí spaľovanie tukov. Ak zistíte, že beh na bežiacom páse alebo používanie eliptického stroja je namáhavé alebo nudné, zvážte možnosť hrať tímový šport, ktorý vám pomôže zostať fit. Špičkové športy, ako napríklad basketbal, vám pomôžu spáliť značné množstvo kalórií, a to všetko pri zábave.

Spaľovanie kalórií

Hranie basketbalu vám pomôže spáliť kalórie a tuky. Medzi premenné, ktoré majú vplyv na kalórie, ktoré spálite pri hraní basketbalu, patrí vaša váha a dĺžka hry. 125-libra osoba, ktorá hrá basketbal po dobu 30 minút bude spáliť asi 240 kalórií. 155 kilogramová osoba spaľuje približne 298 kalórií za 30 minút a 185 kilogramová osoba spáli 355 kalórií za rovnaké množstvo času.

Úvahy o hre

Ak chcete primerane odhadnúť, koľko kalórií spálite v basketbalovej hre, zvážte počet spálených kalórií za minútu a počet minút, ktoré hráte. Napríklad hráči v organizovanej lige pravdepodobne nestrávia každú minútu hry na zemi. Ak vážite 155 libier a spálite 298 kalórií za 30 minút, spálite takmer 10 kalórií za minútu hry. Niekto s touto hmotnosťou, ktorý trávi 41 minút na podlahe, by tak spálil takmer 410 kalórií.

Spaľovanie tukov

Ak plánujete používať basketbal ako metódu znižovania tuku, zvážte vzťah medzi spaľovaním kalórií a stratou tuku. Libra tuku zodpovedá ekvivalentu 3 500 kalórií, čo znamená, že ak chcete spáliť kilogram tuku, musíte spáliť 3 500 kalórií nad kalórie, ktoré v danom období spotrebujete. Aj keď váš odporúčaný denný príjem kalórií závisí od takých faktorov, ako je váš vek a úroveň aktivity, ženy by mali bežne konzumovať približne 1 940 kalórií denne a muži by mali konzumovať 2 500 kalórií denne. Kľúčom k používaniu cvičenia na spaľovanie tukov je trpezlivosť; Jedna basketbalová hra nezníži libru tuku, ale hranie basketbalu niekoľko dní v týždni je z dlhodobého hľadiska účinná stratégia znižovania tuku.

Výhody pre basketbal

Okrem toho, že vám pomáha splniť odporúčanie kliniky Mayo 150 minút stredného aeróbneho cvičenia týždenne, hrá basketbal niekoľko ďalších výhod. Je to spôsob, ako zlepšiť svoju vytrvalosť a koordináciu, udržať si váhu, vybudovať si svaly a dokonca zvýšiť svoju sebavedomie. Hranie basketbalu má mnoho spoločenských výhod, napríklad vám dáva príležitosť stretnúť sa s rovnako zmýšľajúcimi jednotlivcami, spoznať priateľov a užiť si zdravú konkurenciu.