Avíza

Prečo priberáte na váhe okolo svojej bránice?

Prečo priberáte na váhe okolo svojej bránice?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď prírastok na váhe sa môže vyskytnúť kdekoľvek, zdá sa, že sa hmotnosť okolo stredného úseku hromadí rýchlejšie ako v iných častiach tela. Čiastočný dôvod spočíva v tom, že v bránici sa hromadí tuk, pričom v oblasti sú prítomné dva rôzne druhy tuku. Hoci existuje množstvo faktorov, ktoré skutočne spôsobujú akumuláciu.

Typy tukov

Bránica obsahuje dva odlišné typy tuku: podkožný tuk, ktorý sa vyvíja pod kožou, a viscerálny tuk, ktorý sa vyvíja v brušnej dutine. Viscerálny tuk sa vypĺňa v oblasti okolo čriev a iných orgánov v bruchu a veľké množstvo viscerálneho tuku bolo spojené so zvýšením zdravotných problémov, ako sú kardiovaskulárne choroby, diabetes typu 2, metabolický syndróm a určité typy rakoviny. Subkutánny tuk nie je z hľadiska zdravia taký nebezpečný ako viscerálny tuk, hoci jeho strata môže byť ťažšia.

Diéta

Potraviny, ktoré jete, a množstvo kalórií, ktoré denne prijímate, priamo ovplyvňujú vývoj tukov v tele a najmä v bránici. Niektoré zložky potravín, ako sú cukry a jednoduché uhľohydráty, sa častejšie uchovávajú v brušnom tuku ako v tukoch nachádzajúcich sa v iných častiach tela, čo vedie k takým podmienkam, ako je „črevá na pivo“, ktoré vznikajú pri pití piva a iné nápoje, ktoré obsahujú predovšetkým jednoduché sacharidy.

Stres

Steroidný hormón známy ako kortizol sa v tele uvoľňuje ako reakcia na stresové situácie. Aj keď tento hormón má pozitívny vplyv na reguláciu energie v tele, kortizol tiež zohráva aktívnu úlohu pri vývoji tuku v brušnej dutine tým, že presúva tuk zo zásob uložených do brušnej dutiny a pomáha dozrievaniu tukových buniek. Koncentrácia kortizolu v telesných tkanivách je regulovaná enzýmom nachádzajúcim sa v tukových bunkách, pričom tento enzým je viac prítomný vo viscerálnom tuku ako v iných druhoch tuku; to vedie k vyšším koncentráciám kortizolu v brušných tkanivách, čo vedie k rýchlejšiemu vývoju tuku v bránici v časoch stresu.

Spánok

Výskum ukázal, že množstvo spánku, ktoré dostanete každú noc, môže mať vplyv na vývoj a akumuláciu tuku v bruchu. Pri päťročnej štúdii, ktorú zadali Národné zdravotné ústavy a ktorá bola uverejnená v časopise Associated Professional Sleep Society, časopis „Sleep“, sa zistilo, že sa hromadili jednotlivci mladší ako 40 rokov, ktorí dostávali menej ako päť hodín alebo viac ako osem hodín spánku za noc. viac brušného tuku v čase ako tí, ktorí dostali 5 až 8 hodín spánku.

Menopauza

Telo ženy počas menopauzy podlieha viacerým zmenám, vrátane významného poklesu hladín estrogénov. Keď sú hladiny estrogénu vyššie, ženské telo má tendenciu ukladať tuk v bokoch a na stehnách. Keď hladiny estrogénu klesajú, telo začne meniť svoje rozloženie tuku a začne ukladať viac tuku v bruchu ako v bokoch a stehnách. Hormonálne zmeny u žien v menopauze môžu tiež viesť k zníženiu pohybu a prirodzenej strate svalovej hmoty, čo vedie k nárastu hmotnosti.

Svalový rozvoj

Hoci sa to môže zdať kontraintuitívne, rozvoj brušných svalov môže v skutočnosti spôsobiť, že pribúdajú na váhe a hmotnosti okolo bránice. Cvičenia, ako sú drvenie a sedenie, ktoré rozvíja brušné svaly, nespaľujú veľké množstvo kalórií, takže ak tieto cvičenia vykonáte iba, vaše svaly sa zväčšia, ale nespálite tuk. Väčšie svaly budú ležať pod podkožným tukom brucha, čím sa zdajú väčšie. Hmotnosť svalov, ktoré pridáte, tiež zvýši vašu telesnú hmotnosť, ak k tomu nedochádza k strate tuku.Komentáre:

 1. Samunos

  )))))))))))))))))))) je neporovnateľné)

 2. Kagazuru

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie, chcel by som tiež vyjadriť svoj názor.

 3. Bailey

  They are wrong. I propose to discuss it.

 4. Jule

  Mýliš sa. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 5. Sajind

  Webová stránka je skvelá, ale zdá sa, že je potrebné niečo doladiť.

 6. Tora

  I apologise, but, in my opinion, you are not right. I can prove it. Write to me in PM, we will discuss.

 7. Toshiro

  From shoulders down with! Zaplať pánboh! Lepšie!Napíšte správu