Avíza

Náhradné rozpúšťadlá pre golfové gripy


Priľnavosť rozpúšťadiel je nevyhnutná pre poľutovanie vášho golfového klubu; tieto chemikálie odstraňujú prebytočné zvyšky, ktoré zostali po starom priľnavosti, a aktivujú lepidlo novej priľnavosti. Maloobchod so športovými potrebami a golfovými obchodmi predáva komerčné rozpúšťadlá na uchopenie, ktoré obsahujú uhľovodíkovú zmes ropný benzín, ale okolo domu môžete nájsť alternatívu. Tieto náhrady sú často ľahšie dostupné ako špecializované rozpúšťadlá na uchopenie a slúžia na ten istý účel za zlomok ceny.

Minerálni liehoviny

Minerálne destiláty, organické uhľovodíkové rozpúšťadlá vyrobené z parafínu, sú najbežnejšou alternatívou priľnavého rozpúšťadla. Podobne ako komerčné rozpúšťadlá, minerálne destiláty rozpúšťajú olej a mastnotu, čím rezajú zvyšky, ktoré zostali po ruke. Minerálni liehoviny sa zvyčajne predávajú za o niečo menej ako golfové priľnavosť. Strediská na zlepšenie domova a umelecké obchody často predávajú minerálne destiláty, ktoré sa hodia ku všetkému, od voskovania podláh po čistenie štetcov. Hoci väčšina minerálnych liehovín vydáva štipľavý zápach, niektorí maloobchodníci ponúkajú odrody s nízkym zápachom alebo bez zápachu.

Voda

Použitím špeciálneho typu uchopovacej pásky sa môžete úplne vzdať rozpúšťadiel a spoliehať sa na vodu. Vodou aktivovaná páska na uchopenie, ktorá je zvyčajne dostupná u špecializovaných predajcov golfu, sa dodáva v obojstranných uchopovacích prúžkoch s vodou aktivovaným lepidlom. Ak chcete pásku aplikovať, stačí ju zamiešať vodou - a niekedy aj trochou mydla, v závislosti od výrobcu pásky - a aktivovať tak zabudované chemické lepidlo. Ak ju chcete odstrániť, odrežte pásku nožnicami. Nezanechá žiadne zvyšky.

Stlačený vzduch

Vzduchový kompresor vám umožňuje vzdať sa špinavých rozpúšťadiel. Zasunutím trysky kompresora do otvoru v úchopovej čiapočke klubu môžete úder z pásky vyfuknúť vzduchom. Na rozdiel od niektorých iných alternatív je stlačený vzduch netoxický a nevydáva žiadne výpary. Táto metóda umožňuje rýchle odstránenie bez neporiadkov, ale riskujete prasknutie priľnavosti príliš veľkým tlakom vzduchu. Aby ste odstránili priľnavosť, vyvíjajte tlak vzduchu čo najmenšie.

Dôležité informácie

Výrobcovia rukoväte varujú pred použitím bežných odstraňovačov rozpúšťadiel golfového priľnavosti, ako sú riedidlá na farby alebo komerčné mazivá, pretože sa odparujú príliš rýchlo a môžu zanechávať mastné zvyšky, ktoré bránia nevyhnutnej priľnavosti. Niektorí výrobcovia ponúkajú ekologicky nezávadné, netoxické rozpúšťadlá na priľnavosť, ktoré sú nehorľavé, neškodné a poškodzujú ozónovú vrstvu a vytvárajú veľmi malý zápach.

Zdroje