Info

Anaeróbne cvičenie pre abs


Anaeróbne cvičenia sú cvičenia s vysokou intenzitou, krátkodobé cvičenia, ktoré sú účinné pri budovaní svalovej hmoty a silového tréningu. Niektoré príklady anaeróbnych cvičení sú šprinty, vzpieranie a drví. Aj keď tieto cvičenia nemusia spaľovať toľko tuku ako aeróbne cvičenia, sú vynikajúce na posilnenie a tonizovanie brušných svalov.

Abdominals

Rectus abdominis je dlhý, plochý sval, ktorý sa tiahne od panvy po rebrá a čiastočne pokrýva prednú časť dolného trupu. Tento sval vám umožňuje ohýbať sa dopredu, keď sa sťahuje tým, že spája panvu a hrudnú klietku dohromady. Rectus abdominis je tiež jedným zo svalov zodpovedných za zdvíhanie hlavy, keď ležíte na chrbte. Silný brušný sval je dôležitý pre všetky činnosti, ktoré zahŕňajú ohýbanie alebo zdvíhanie.

Anaeróbne a aeróbne

Anaeróbne cvičenie pozostáva z akejkoľvek intenzívnej svalovej aktivity, ktorú robíte na krátku dobu. Často sa líši od aeróbneho cvičenia, ktoré je vo všeobecnosti nižšej intenzity a môže trvať značne dlhšie časové obdobie. Výraz „anaeróbny“ znamená „bez kyslíka“, čo znamená, že vaše telo nepoužíva kyslík na výrobu energie, ktorú spotrebuje počas cvičenia. Namiesto toho anaeróbne spaľuje uhľohydráty, aby získal glykogén ako palivo, s kyselinou mliečnou ako vedľajším produktom. Kyselina mliečna spôsobuje svalovú únavu, čo obmedzuje množstvo času, počas ktorého budete môcť vykonávať anaeróbne cvičenie. Príklady vysoko intenzívnych anaeróbnych cvičení s krátkym trvaním zahŕňajú sprinting, vzpieranie, kliky, skoky alebo stúpanie po schodoch. Anaeróbne cvičenie sa používa predovšetkým na silový tréning.

Aeróbny znamená „s kyslíkom“, čo znamená, že táto forma cvičenia využíva kyslík z vášho dýchania ako zdroj energie. Vaše telo používa tento kyslík na spaľovanie tukov a glukózy ako paliva. Príklady aeróbneho cvičenia zahŕňajú beh na dlhé vzdialenosti a plávanie a používajú sa predovšetkým na budovanie vytrvalosti a chudnutie.

Anaeróbne cvičenie pre abs

Anaeróbne cvičenia nespáli toľko tuku v bruchu ako aeróbne cvičenia, ale posilnia vaše abs a ďalšie svaly v tejto oblasti. Cvičenia s vysokou intenzitou, krátkodobé cvičenia, ako sú crunch, situp, pushup a pullup, sú klasickými príkladmi anaeróbnych cvičení, ktoré cvičia vašu abs. Existuje niekoľko anaeróbnych cvičení, ktoré sa špecificky zameriavajú na brušné svaly, ako sú krútiace situpy, stabilné guľové lisy s guľôčkami, krútenie tela a zdvihy ohnuté nohy.

Dôležité informácie

Anaeróbne cvičenia s vysokou intenzitou sa neodporúčajú ľuďom so srdcovými problémami, astmou, hypertenziou, cukrovkou, obezitou alebo ak ste tehotná. Rovnako ako u každého nového cvičebného programu sa najskôr poraďte so svojím lekárom. Zahrievanie a ochladzovanie sú veľmi dôležité pre anaeróbne cvičenia. Intenzívne cvičenie „studeného“ svalu môže viesť k ťahom alebo slzám. Nahromadenie kyseliny mliečnej unavuje vaše svaly a môže spôsobiť bolesť a dočasnú nehybnosť. Po každom anaeróbnom cvičení nechajte regeneráciu, aby vaše svaly mohli spáliť prebytočnú kyselinu mliečnu a doplniť hladinu kyslíka. Kombinujte anaeróbny silový tréning s aeróbnym cvičením a zdravou stravou, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.