Avíza

Dobré cross-tréningové športy pre futbal


Hranie futbalu si vyžaduje, aby telo fungovalo na vysokej úrovni mnohými rôznymi spôsobmi. Režimy krížového tréningu vám umožňujú získať dobre zaoblené cvičenia, ktoré napádajú všetky aspekty vášho tela, znižujú riziko zranenia a zabraňujú nudy. Akákoľvek komplexná rutina krížového tréningu pre futbal by mala zahŕňať aktivity, ktoré zlepšujú kardiovaskulárne vytrvalosť hráča, silu, rýchlosť a obratnosť.

Plávanie

Plávanie je takmer dokonalá technika crossového tréningu, pretože prospieva telu toľkými spôsobmi. Plávanie posilňuje svaly a pretože existuje toľko rôznych štýlov plávania - od motýľovej mŕtvice, ktorá spevňuje hrudník a plecia, až po znak, ktorý pracuje na hamstringoch - je ľahké dosiahnuť celkový tréning tela. Plávanie tiež zvyšuje kardiovaskulárnu vytrvalosť a pľúcnu kapacitu a pri práci kĺbov bedier, členkov a ramien sa zvyšuje flexibilita a pohyblivosť.

Basketbal

Basketbal je vynikajúce kardiovaskulárne cvičenie, pretože neustály pohyb spaľuje kalórie a zvyšuje pľúcnu kapacitu a vytrvalosť. Okrem toho sa náhle zastavia, naštartujú, zmenia smer a skoky zapojené do basketbalovej práce na zlepšenie rovnováhy, obratnosti a sily nôh. Loptové zručnosti zapojené do basketbalu sú prospešné pre všetkých hráčov futbalových pozícií. Chytanie basketbalu vo vzduchu, driblovanie davom alebo jazda na obruč na skóre zvýši zručnosti každého quarterbacka, prijímača alebo behu späť.

Silový tréning

Futbalové hry sa vyhrávajú na hranici turnaja a tím môže vyhrať túto bitku iba vtedy, ak sú jeho hráči silní a silní. Pokiaľ ide o pridávanie cvičení na zvyšovanie pevnosti do akejkoľvek rutiny cross-training, je nevyhnutné používať stroje s hmotnosťou a váhou zdarma. Väčšina koučingových štábov načrtne pre svojich hráčov tréningy v sezóne aj mimo sezóny s konkrétnymi cvičeniami zameranými na ich pozíciu. Niektoré formy jogy, ako napríklad Ashtanga a Power Yoga, ktoré vyžadujú, aby jednotlivec znášal svoju vlastnú telesnú hmotnosť, sú tiež dobrým doplnkom k akejkoľvek rutinnej silovej príprave.

Trať a pole

Trať a pole ponúka širokú škálu podujatí, ktoré môžu výrazne zlepšiť celkovú kondíciu a stav futbalových hráčov. Pre hráčov zručnosti, ako sú behanie chrbtom, prijímač a defenzívne chrbát, udalosti sprintu, ako sú pomery 100 a 200 metrov, poskytujú výcvik, ktorý zvyšuje výbušnosť a schopnosť udržiavať rýchlosť. Terénne podujatia ponúkajú rôzne typy výhod, s udalosťami, ako je výstrel a diskusia, ktorá poskytuje kondicionovanie hornej časti tela a spodnej časti tela pre šnúry na oboch stranách lopty.

Beh štadión schody

Bežecké schody sú silným doplnkom k akejkoľvek rutinnej futbalovej krížovej príprave, pretože sú účinné pri budovaní nižšej sily tela a vytrvalosti. Pri behu po schodoch sú svaly nôh nútené pracovať oveľa tvrdšie ako pri bežných bežeckých cvičeniach, pretože nohy sa musia pri každom kroku nahor tlačiť smerom nahor a pri nohách smerom nadol. To posilňuje nohy oveľa efektívnejšie ako pri štandardnej cestnej práci.