Avíza

Čo je dobré externé cvičenie na chudnutie a silový tréning?


Vonkajšie tréningy môžu byť osviežujúce, náročné a zaujímavejšie ako cvičenia v telocvični. Kardio, tiež nazývané aeróbna aktivita, vyžaduje intenzívne cvičenie, ktoré podstatne zvyšuje dýchanie a srdcový rytmus. Silový tréning vám môže pomôcť zvýšiť hmotnosť svalovej hmoty a efektívnejšie spaľovať tuk a kalórie. Skombinujte obe pre efektívne cvičenie. Pred začatím nového cvičenia sa vždy poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Zahrejte sa a ochladte

Pripravte svoje telo na intenzitu cvičenia zahriatím svalov. Najjednoduchšie zahriatie je vykonať aeróbnu činnosť podľa vášho výberu, ale pomalou a uvoľnenou rýchlosťou. Napríklad, ak vás baví beh, zahrejte sa rýchlym tempom. Po zahriatí natiahnite svaly stojatými nohami, aby ste zvýšili prietok krvi do nich a znížili riziko zranenia. Rovnakým spôsobom vykonajte cooldown po tréningu, ale naťahovanie potom môžete urobiť v sede.

Park Bench Dip

Posaďte sa na lavičku v parku s chodidlami položenými na zemi pred vami a rukami vedľa bokov. Keď držíte svoju váhu rukami, posúvajte sa dopredu, kým sa zadok nedostane z lavičky v parku. Ohnite lakte tak, aby sa spustili do drepu, kým stehná a ramená nebudú takmer rovnobežné so zemou. Pomocou sily paže sa zdvihnite do východiskovej polohy. Vykonajte toto cvičenie 12 až 15 krát.

Zostatok jednej nohy

Toto cvičenie posilňuje vaše brušné, nohy a svrbivé svaly a spaľuje kalórie. Postavte sa priamo na rovnú, mäkkú zem. Vykonajte toto cvičenie vedľa parkovej lavice alebo piknikového stola kvôli stabilite. Položte ruky na boky alebo vonku pred seba. Postavte sa na svoju pravú nohu a natiahnite ľavú nohu vpred, mierne ohnutú, nohu niekoľko centimetrov nad zemou. Udržujte svoje pravé koleno v súlade s prstami na nohách a spustite sa do drepu s jednou nohou. Keď je v tejto polohe, roztiahnite ľavú nohu doľava a potom ju vráťte späť. Vráťte sa do stojacej polohy. Dokončite toto cvičenie 10-krát a opakujte s drepom ľavej nohy.

Parkovacia lavica Push-Up

Keď spaľujete tuk, z tohto cvičenia bude mať úžitok vaša hrudník, jadro, triceps a biceps. Postavte sa pred robustnú lavičku v parku, otočte sa k lavici a položte ruky na sedadlo. Kráčajte nohami dozadu, až kým nebudú nohy úplne vytiahnuté a vytvoria priamu líniu s telom. Ohnite ruky a sklopte trup smerom k lavičke a dokončite push-up. Do 20 z týchto opakovaní. Potom položte ruky na zem a nohy na lavicu. Kráčajte rukami vpred, až kým nebude vaše telo opäť rovno. V tejto polohe urobte osem stlačení. Postupom času si môžete pripraviť až 20 z každého typu push-up.