Info

Anaeróbne cvičenia pre gymnastiku

Anaeróbne cvičenia pre gymnastikuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výbušné uvoľňovanie energie sa používa na mnoho zručností a na mnoho prístrojov pre gymnastiku. Tento rýchly výbuch energie nastáva, keď gymnastky využívajú anaeróbny alaktický energetický systém svojho tela na výkon svojich schopností. Na rozdiel od aeróbnej aktivity, ako je cyklistika, plávanie a jogging, sa anaeróbna aktivita vykonáva v krátkych bodoch. Gymnastky sa intenzívne spoliehajú na anaeróbny tréning, aby sa zvýšila ich rýchlosť a výkon.

Anaeróbna aktivita

Anaeróbne cvičenia pre gymnastky sú rozdelené do troch kategórií v závislosti od dĺžky cvičenia pri maximálnom uvoľnení energie. Krátkodobá anaeróbna výkonnosť sa vykonáva za menej ako 10 sekúnd. Strednedobá anaeróbna výkonnosť je výkon, ktorý trvá 30 sekúnd. Dlhodobá anaeróbna výkonnosť sa vykonáva po dobu 90 sekúnd.

Šprinty

Zariadenie trezora vyžaduje výbušnú silu a rýchlosť. Gymnastky šprintujú po pristávacej dráhe, aby vyskočili z hracej plochy a niekoľkokrát prevrátili vo vzduchu pred pristátím. Gymnastky to budú trénovať opakovaním sprintu. Gymnastka šprintuje dlhšie ako 10 sekúnd. Precvičte si sprinting na krátke vzdialenosti a vycvičte si svoj anaeróbny alaktický systém. Dajte si tri až 10 minút na to, aby sa vaše telo zotavilo ešte predtým, ako znova vyrazíte. Tento čas regenerácie dopĺňa anaeróbne energetické systémy vo vašom tele. Opakujte toto cvičenie päť až desaťkrát, aby ste zvýšili svoju silu a rýchlosť. Toto je príklad krátkodobého anaeróbneho výkonu. Na vykonanie tohto cvičenia nepotrebujete pristávaciu dráhu. To sa dá urobiť na basketbalovom ihrisku, na trati alebo na futbalovom ihrisku. V horúcich letných mesiacoch vyhľadajte indoor telocvične, dráhy alebo kurty, aby ste ich mohli trénovať.

Box Jumps

Gymnastky často vykonávajú skoky do boxov. Gymnastky používajú skokový stôl alebo iné vybavenie, na ktoré môžu skočiť. Toto je príklad strednodobého až dlhodobého anaeróbneho výkonu. Začnite tým, že stojíte v atletickej polohe s nohami od seba vzdialenými jednu nohu od škatule. Rýchlo padnite do štvrtinového dřepu, potom si roztiahnite boky, otočte ruky a zatlačte nohy po podlahe, aby ste sa dostali do krabice. Pokúste sa pristáť jemne a rýchlo. Tento postup zopakujte 10-krát alebo 30 až 90 sekúnd. Doprajte si zotavenie na tri až desať minút a urobte ďalšie dve sady.

Dôležité informácie

Cieľom anaeróbnej činnosti je vykonať akciu s čo najväčším výkonom a rýchlosťou. Vždy zostaňte hydratovaní, pretože anaeróbne opakovania sa často vykonávajú do úplnej námahy. Strečing pred a po cvičení pomáha predchádzať zraneniam, zvyšuje úroveň pohodlia počas cvičení a pomáha pri regenerácii svalov. Pred natiahnutím a cvičením vždy zohrejte svaly pomocou piatich až 10 minút ľahkého kardio - ako chôdze.