Avíza

Dobré cvičenie sa dostať do formy pre lakrosu


Lakros je šport s vysokým dopadom, ktorý pôsobí prakticky na každý sval v tele. Hráči potrebujú hornú časť tela, aby sa otočili lakrosovou tyčou a aby hádzali a držali lakrosovú loptu. Sila nôh je potrebná na spustenie hore a dole po lakrosovom poli, ktoré je široké 60 metrov a dlhé 110 metrov. Lakrosová hra trvá jednu až dve hodiny, takže hráči lakrosu potrebujú vytrvalosť a svalovú vytrvalosť, aby sa dostali cez každú hru. Pevnosť a flexibilita jadra je tiež dôležitá, pretože hráči sa musia pri natiahnutí a chytení lakrosových gúľ ohýbať dopredu, dozadu a zo strany na stranu. Dobré tréningy na získanie lakrosu pomôžu hráčom zlepšiť kardiovaskulárnu kondíciu, svalovú vytrvalosť a celkovú silu tela.

Beh

Beh je jedným z najlepších spôsobov budovania kardiovaskulárnej vytrvalosti a vytrvalosti, ktoré sú potrebné pre hráčov lakrosu na dosiahnutie úspechu na ihrisku. Beh beží posilňuje srdcový sval a umožňuje mu pumpovať krv do vášho tela efektívnejšie. To tiež podmienky pľúca, dáva hráčom výdrž nevyhnutnú, aby to cez plnú hru bez unavenia. Beh tiež pomáha odstraňovať mastné látky v krvi, čo zabraňuje upchávaniu a maximalizuje prietok krvi do svalov a životne dôležitých orgánov. Behajte 30 až 60 minút každý deň, aby ste si vytrvalo vydržali a vytrvalosť musíte byť efektívnym hráčom lakrosu.

Drepy a výpady

Pľúce a drepy pomáhajú lakrosovým hráčom budovať a posilňovať svaly na nohách, čo im pomáha bežať rýchlejšie a dlhšie vzdialenosti dosiahnu plnú rýchlosť a silu. Pľúce a drepy pôsobia na štvorhlavý sval, hamstringy, teľatá, svaly a dolnú časť chrbta. Obidve cvičenia si tiež vyžadujú základné zapojenie, čo pomáha budovať a posilňovať brušné svaly. Vykonajte výpady alebo drepy trikrát týždenne počas 20 až 30 minút. Aby ste predišli nadmernému zaťaženiu svalov, posilnite si nohy každý druhý deň alebo každé dva dni.

Tréning sily hornej časti tela

Sila hornej časti tela je potrebná, aby hráči lakrosu mohli efektívne a strategicky manévrovať lakrosové palice. Po chytení lakrosovej lopty si musia hráči udržať kontrolu nad ňou, čo si vyžaduje vyššiu silu paže. Lavičkové lisy, lavinové poklesy, tlačné ramenné lisy a sťahovacie svaly pracujú po celom ramene, na hrudi a na hornej časti chrbta. Ak sú tieto svaly silné, hráči môžu použiť lakrosové palice efektívnejšie na chytenie, hádzanie a kolísku lakrosových guličiek. Tieto cvičenia na hornej časti tela môžete striedať cvičením na spodnej časti tela, vrátane pľúc a drepov, aby sa vaše svaly budovali po celom tele.

Plávanie

Plávanie pomáha nielen budovať vytrvalosť a vytrvalosť lakrosu, ktorú hráči potrebujú, ale tiež aktivuje veľa malých a veľkých svalov v tele. Plávanie je činnosť s nízkym dopadom, ktorá umožňuje hráčom lakrosu oddýchnuť si kĺby od pohybov s vysokým dopadom. Plávanie funguje mnoho hráčov, ktoré lakrosové svaly používajú, vrátane svalov v rukách, nohách, trupe, hrudníku a chrbte. Napína a predlžuje telo, čo pomáha zlepšovať pružnosť. V závislosti od vášho štýlu plávania môžete určitým svalom poskytnúť väčšiu silu. Vykonajte ťahy motýľov, aby ste posilnili svoju hornú časť tela a kopali chvením, aby ste si vyvinuli svaly na nohách.