Avíza

Čo robia roztlieskavačky?


Cheerleading bol vynájdený v osemdesiatych rokoch 20. storočia na Princetonskej univerzite, pričom jeden muž viedol dav divákov v zjednotených kričaniach a spevoch, ktoré nazval „na zdravie“. Čoskoro sa „pep kluby“ stali populárnymi na mnohých vysokých školách a univerzitách v Spojených štátoch. Roztlieskavačka sa stala uznávanou aktivitou pre všetkých mužov a zostala na všetkých 25 rokov. Prvé ženy roztlieskavačky sa objavili v 20. rokoch 20. storočia, ale v športe naďalej dominovali muži. To sa zmenilo v 40. rokoch 20. storočia, keď boli mladí muži povolaní do vojny a mladé ženy sa pripojili k roztlieskavajúcim klubom, aby obsadili voľné miesta. V 60. rokoch 20. storočia prinieslo gymnastiku a zakrpatenie do roztlieskavacích rutín potrebu silných športovcov v roztlieskavacích tímoch. V osemdesiatych rokoch získalo popularitu súťaž na roztlieskavanie. Mnoho univerzitných tímov sa usilovalo o nábor mužských členov, ktorí poskytli silu, silu a potrebnú konkurenčnú výhodu. To platí aj dnes.

Skupinové kúsky

Zakrpatenie si vyžaduje veľkú silu tela. Sú známe mužské roztlieskavačky, ktoré poskytujú silu potrebnú na to, aby sa senzácia skupín stala úspešnejšou a zvýšila úroveň zručností, ktoré je možné vykonávať. Napríklad na úrovni Spojených štátov All Star Federation Level 6, ktorá vyžaduje, aby všetci športovci v tíme boli starší ako 17 rokov, je legálne ukladať pyramídy do výšky 2,5 osoby. Príkladom tejto kaskadérskej hry je 2-2-1, kde dve kaskadérske skupiny držia svoje letáky otočené dovnútra na úrovni príprav a tretí leták sa umiestni do rúk týchto letákov a drží pás vysoko. Podstavce nesúce tento kúsok zdvíhajú váhu približne jednej a pol osoby. Tieto základne musia mať mimoriadnu pevnosť hornej časti tela. O mužoch je všeobecne známe, že majú vysokú úroveň pevnosti hornej časti tela, a bez mužských roztlieskavačov je nepravdepodobné, že by tím bol schopný vykonávať tieto zručnosti.

Partnerské kúsky

Partnerské kúsky sú kaskadérske kúsky, pri ktorých je jediná základňa zodpovedná za zdvíhanie celej hmotnosti svojho letáka samostatne. Vyžaduje si to obrovské množstvo sily, väčšinou v hornej časti tela a nohách. Zatiaľ čo dievčatá môžu založiť iné dievčatá v partnerských kúskoch, častejšie sú roztlieskavačky mužského pohlavia, ktoré držia letáka počas partnerského zakrpatenia. Okrem sily je to zručnosť, ktorá vyžaduje rovnováhu, dôveru a kontrolu. Zakrpatenie partnera je jedným z najťažších aspektov roztlieskavačky, ktoré sa učia, a zvládnutiu týchto školení často trvá roky.

Košík

Koše hádzať sú zručnosti s najväčšou pravdepodobnosťou ohromiť publikum. V hode koša je leták hodený do výšky 18 stôp do vzduchu, kde vykonáva zručnosti alebo pozíciu, napríklad dotyk špičky, predtým ako zostúpi, aby sa chytil do kolísky. Koše narastajú v ťažkostiach, keď narastajú na úrovni USASF. Od úrovne 5 sa očakáva, že leták dokončí kop nasledovaný dvoma úplnými zákrutami pred pristátím v kolíske. Čím vyšší je kôš hodený, tým viac leták musí vykonať množstvo zručností. Guy roztlieskavačky majú hornú časť tela, aby zvýšili výbušnú silu a zaistili vysoké koše.

Omieľanie

Zručnosti v oblasti podlahovej gymnastiky alebo omieľanie sa stali dôležitou súčasťou roztlieskavania. Mnoho roztlieskavacích programov, či už univerzít alebo všetkých hviezd, vyžaduje, aby sa ich atléti dostali na vysokú úroveň kvôli konkurencii a výkonu. Zvládnutie týchto zručností vyžaduje celkovú silu tela. Mužské roztlieskavačky majú často dobre vyvinuté svaly nielen v hornej časti tela a na hrudi, ale aj v nohách a brušných dutinách. Tieto svaly umožňujú mužským roztlieskavačkám bežať do priechodov so silou, tlačiť zo zeme s dobrou výškou a ovládať ich polohu tela vo vzduchu. Často sa rýchlejšie učia novým gymnastickým zručnostiam ako ich náprotivky.

Zdroje

Pozri si video: OTECKOVIA - Mamičky ako zvodné roztlieskavačky. Oteckom sa bude ťažko sústrediť (August 2020).