Avíza

Gymnastika preťahovanie chrbta Walkovers


Gymnastika je šport, ktorý si vyžaduje flexibilitu, silu a rovnováhu. Zadná stena je základná gymnastická zručnosť, ktorá si vyžaduje všetky tri z týchto prvkov. Flexibilita chrbta a ramien je obzvlášť dôležitá pri učení sa chrbta. Pri správnom výkone môže zadný útočník pomôcť gymnastke pripraviť sa na náročnejšie zručnosti, ako sú napríklad zadné ruky.

The Back Walkover

Zadný walkover sa vykonáva stojaním so všetkou hmotnosťou na zadnej nohe s prednou nohou vpredu alebo držanou v uhle 90 stupňov. Vaše ruky by mali byť pri ušiach a postoj by mal byť rovný. Riadne sa oprite a položte ruky na zem s plecami nad rukami. Predná noha by sa mala pohybovať dozadu, zatiaľ čo položíte ruky na podlahu. Mali by ste prejsť stojanom v stojacej polohe a skončiť v výpadoch alebo mierkach.

Úsek mosta

Flexibilita chrbta a ramien je nevyhnutná pri výkone zadných chráničov chrbta a úsek mosta je skvelý spôsob, ako na ňom pracovať. Ľahnite si na chrbát rukami pri ušiach a nohami rovno na podlahe. Zatlačte nahor do polohy mosta a pokúste sa udržiavať oblúk vysoko, aby ste zvýšili flexibilitu chrbta. Zatlačte nohy, kým nie sú rovné, a uistite sa, že vaše plecia sú priamo nad vašimi rukami. Ak ste extrémne flexibilný, budete možno schopní tlačiť svoje plecia okolo rúk. Akonáhle budete môcť kopnúť z pozície mosta, ste pripravení skúsiť zadného walkovera.

Rameno Stretch

Flexibilita ramien je nevyhnutnou, ale často prehliadanou časťou výkonu zadného stehna. Okrem mosta môžete ramená natiahnuť aj pomocou iných metód. Keď stojíte v polohe na vrchole, nakloňte sa dopredu a položte ruky na blok alebo stôl. Nechajte trénera jemne pritlačiť svoje plecia smerom k podlahe a pritom držte ruky rovno. Ďalšou metódou naťahovania ramien je sedenie na podlahe v štikovej polohe s rukami nad hlavou. Nechajte trénera stáť za vami s nohami o chrbát, aby ste ho udržali rovno. Váš tréner jemne potiahne ruky dozadu, zatiaľ čo ich budete držať rovno. Tieto úseky pomáhajú zvyšovať pružnosť ramien v smere potrebnom pre zadné stehná.

Dôležité informácie

Je dôležité mať na pamäti, že gymnastika je vo svojej podstate riskantný šport. Všetky zručnosti by sa mali vykonávať pod dohľadom trénera gymnastiky a malo by byť k dispozícii vhodné vybavenie.

Pozri si video: Aby chrbát nebolel - strečing: Tipy na najlepšie cviky (Smieť 2020).