Avíza

Pracujú rukoväte na predlaktí?

Pracujú rukoväte na predlaktí?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ručné chápadlá sú typom odporového nástroja, ktorý stlačíte rukami. S nimi môžete pracovať kdekoľvek, ruky, zápästia a predlaktia. Keď stlačíte ruku, všetky tieto oblasti spolupracujú. Uchopovače, ktoré umožňujú nezávislý pohyb prstov, vám pomôžu vyvinúť ďalšiu silu okolo celého predlaktia.

Ručné uchopovače s nezávislým prstom

Namiesto toho, aby boli v tvare písmena V s jednoduchou pružinou uprostred, sú rukoväte rúk s nezávislými prstami, tiež nazývané cvičenci rúk a prstov, tvarované ako obdĺžniky so štyrmi malými pružinovými tlačidlami navrchu a veľkým spodným. Držte rukoväť ruky v dlani oproti základni palca a položte prst na každé horné tlačidlo. Môžete vyskúšať niekoľko možností stláčania - zavrite všetky prsty naraz alebo jeden po druhom, v závislosti od cvičenia, ktoré si prajete.

Uchopenie a predlaktia

Nezávislé uchopovače prstov neobsahujú závažia, ale stále ponúkajú odporové cvičenie. Sú k dispozícii v rôznych úrovniach odporu. Vždy začnite s najmenším odporom a snažte sa postupovať nahor, aby ste predišli zraneniu. Stlačenie ruky vyžaduje viac ako len vaše svaly na ruke. Svaly na všetkých stranách predlaktia a zápästia sa sťahujú, aby pomohli kontrolovať pohyb prstov a poskytli silu za stlačenie. Vďaka tomu sú cvičenia na stlačenie rúk obzvlášť účinné pri práci na predlaktí.

Cvičenia predlaktia

Striedanie rôznych pohybov vám pomôže budovať silnejšie predlaktia. Pri základnom pohybe položte prsty na gombíky na ruke a prstovom cvičiacom a súčasne ich stlačte tak, že stlačíte chápadlo zhora a zdola. Podržte stlačené asi 10 sekúnd a uvoľnite ho. Vykonajte 10 opakovaní. Ak budete chcieť chápadlo pohodlnejšie, skúste tlačiť jedným prstom naraz a držte ho 10 sekúnd. Každým prstom zatlačte na 10 opakovaní.

Ak položíte druhú ruku na predlaktie, ktoré je funkčné, budete cítiť aktiváciu rôznych oblastí, keď tlačíte jednotlivými prstami. Zmeňte polohu palca tak, aby sa háčikoval okolo spodnej časti tyče na dlani, aby ste ho mohli ťažšie stlačiť. Odstránením palmy môžete tiež postaviť uchopovač rúk nezávislých prstov na stôl. Pre ďalšie efektívne cvičenie na predlaktí položte ruku rovno na hornú časť chápadla, čo vám umožní mierne stlačiť horné gombíky jemným ohnutím zápästia.

Prečo je pevnosť priľnavosti dôležitá

Bez silných svalov predlaktia nebudete mať silnú priľnavosť. To ovplyvňuje vašu schopnosť účinne hrať športy a zdvíhať závažia - ste obmedzení tým, čo vaše ruky môžu držať, nielen tým, čo môžu zdvíhať vaše ostatné svaly. Vo vydaní časopisu „Journal of American Medical Association“ z februára 1999, Taina Rantanen, Ph.D., a viacerí kolegovia uviedli zistenia zo štúdie sily úchopu. Podľa štúdie je sila priľnavosti indikátorom celkovej sily a môže pomôcť predpovedať vašu funkčnosť s vekom. Muži, ktorí mali lepšiu priľnavosť, kráčali rýchlejšie a dokázali ľahšie vystúpiť zo stoličiek ako tí, ktorí majú slabú priľnavosť. Vykazovali tiež lepšie schopnosti starostlivosti o seba, ako napríklad kúpanie a stravovanie.Komentáre:

 1. Dustyn

  Nenechajte sa v tomto smere oklamať.

 2. Hay

  Yes, I with you definitely agree

 3. Oliphant

  Which I didn't say.

 4. Kemi

  V ňom niečo je. Ďakujeme za pomoc v tejto otázke.Napíšte správu