Avíza

Fungujú ručné monitory Bodyfat?

Fungujú ručné monitory Bodyfat?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ručné monitory telesného tuku merajú telesný tuk pomocou procesu nazývaného bioelektrická impedančná analýza alebo BIA. Podľa American College of Sports Medicine, BIA meria telesný tuk s rovnakou presnosťou ako strmene s kožným záhybom, pričom presnosť sa sleduje iba pomocou hydrostatického váženia. Na dosiahnutie tejto úrovne presnosti je však potrebné postupovať podľa prísneho protokolu.

Funkcie

BIA meria elektrickú vodivosť vášho tela. Keď držíte zariadenie v obidvoch rukách, telom prechádza nepatrný elektrický prúd. Svalové tkanivo vo vašom tele obsahuje vysoké percento vody, zatiaľ čo telesný tuk neobsahuje prakticky žiadnu vodu. Pretože voda vedie elektrinu, ľahkosť, s akou prúd prechádza vaším telom, určuje percento telesného tuku. Ručné monitory BIA pomocou rovníc a predpokladov o priemernej hydratácii a obsahu telesnej vody zobrazujú používateľovi percentuálny podiel telesného tuku.

Dôležité informácie

Ručné zariadenia BIA majú hlásenú chybu v rozmedzí 3 až 5 percent pre rôzne faktory. Rôzne pohlavia, vek a rasy môžu mať rozdiely v obsahu telesnej vody, čím sa znižuje pravdepodobnosť, že jeden stroj dokáže poskytnúť presné výsledky pre každého. Niektoré zariadenia vám umožňujú nastaviť vek a pohlavie, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť presného merania. Na výsledky môžu mať vplyv aj načasovanie jedla, pretože nestrávené jedlo v tele môže výsledky skresliť. Okrem toho nedávne cvičenie môže zmeniť výsledky, pretože cvičenie mení obsah telesnej vody.

Metóda

Ak chcete správne používať zariadenie BIA na dosiahnutie čo najpresnejších výsledkov, musíte vždy, keď budete merať, postupovať podľa prísneho protokolu. Mali by ste použiť rovnaké zariadenie pre každé meranie a pred každým použitím ho kalibrovať. Pred meraním musíte dodržiavať rovnaké postupy pri jedle, pití a cvičení, aby ste zaistili presné výsledky, ktoré si zaslúžia ďalšiu analýzu. Zmeny od 4 do 5 percent sa môžu vyskytnúť na základe rozdielov v hydratačnom stave, takže je dôležitá konzistentnosť. Tá istá osoba by mala tiež vykonať test vždy, bez ohľadu na to, či ste vy, alebo klinický lekár v klube zdravia.

Interpretácia

Ak postupujete podľa prísneho protokolu, zariadenie zobrazí presné percento telesného tuku, ktoré môžete ďalej analyzovať. Vaše percento telesného tuku odráža množstvo vášho tela zloženého z tukového tkaniva, známeho tiež ako telesný tuk. Odpočítajte toto percento od 100 a získate štíhlu hmotu tela, zloženú zo svalov, kostí, vody a iných tkanív. Čím vyššie je percento chudej hmoty, tým lepšie. Vo všeobecnosti ideálne percento telesného tuku pre mužov klesne pod 22 percent a pre ženy pod 30 percent, hoci štandardy založené na veku sa líšia.