Avíza

Ako funguje vreckový stroj BMI?

Ako funguje vreckový stroj BMI?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váš index telesnej hmotnosti (BMI) je miera percentuálneho podielu telesnej hmotnosti tuku. Jedným zo zariadení, ktoré lekári alebo osobné tréneri bežne používajú, je vreckový stroj BMI. Poznanie tohto merania vám poskytne presný obraz o pokroku vo vašich fitness programoch a naznačuje stupeň rizika chorôb, ako je rakovina alebo cukrovka.

Pulz

Ručné počítače BMI pracujú tak, že vysielajú elektrický signál z jednej ruky na druhú stranu. Nebudete cítiť nič, ale na základe toho, ako rýchlo pulz prechádza vaším telom, stroj vie, koľko vašej telesnej hmotnosti je tučné. Pretože voda je elektrický vodič a pretože na rozdiel od svalov neexistuje takmer žiadna voda v tuku, čím viac tuku máte, tým pomalší signál prechádza. Na digitálnej obrazovke zariadenia sa údaj zobrazuje ako percento.

Je to presné?

Ručné počítače prichádzajú s BMI čítaním okamžite. S takými rýchlymi výsledkami doslova na dosah ruky by vás zaujímalo, či sú presné. Aj keď sú vreckové prístroje BMI schopné odčítavať údaje s chybovým rozpätím okolo 4 percent, výsledky môžu byť skreslené teplotou pokožky, hydratáciou a jedlom, ktoré môžu byť prítomné v žalúdku. Aby sa čo najpresnejšie odčítali údaje, spoločnosť ShapeFit.com odporúča testovanie ráno, keď ste sa napili vody, ale skôr, ako ste jedli raňajky.

Čo znamenajú čísla

Keď odčítate údaje o BMI z vreckového zariadenia, môžete ho použiť na univerzálny rad, ktorý indikuje, či máte podváhu, normálne alebo nadváhu. Podľa údajov National Institute of Health je výsledok BMI pod 18,5 s nadváhou, 18,5 až 24,9 je normálny, 25,0 až 29,9 má nadváhu a odčítanie 30 a viac je obézne.

Porovnávacie metódy

Ručné stroje BMI sú len jedným zo spôsobov, ako určiť percento telesného tuku. Početné metódy a zariadenia, ktoré boli vyvinuté na meranie BMI, zahŕňajú merania kožných rias, váženie pod vodou a riedenie izotopov. Niektoré vyžadujú špecializované vybavenie alebo odborné školenie a môžu byť nákladné. Aj keď si môžete kúpiť vreckové počítače BMI pre domáce a osobné použitie lacnejšie ako nákup komerčného modelu, Centers for Disease Control doporučuje použiť matematický vzorec na výpočet BMI. Vzorec - hmotnosť v librách delená výškou v palcoch na druhú a potom vynásobená 703 - nevyžaduje špeciálne vybavenie a je ľahko použiteľný bez tréningu.