Avíza

Aké sú zdravotné prínosy surovej chayote squash šťavy?


Aj keď je história pestovania hmlistá, tekvica chayote alebo ovocie chayote už dávno tvoria súčasť mexickej kuchyne. Vďaka svojej jemnej textúre je chayote squash chutná a je konzumovaná celá a môže sa odšťavovať aj pri nápojoch s obsahom živín. Surová chayote squash šťava zvyšuje príjem vitamínov a minerálov a ponúka množstvo zdravotných výhod vďaka obsahu živín.

Všeobecné informácie o výžive

Každá 1 šálka porcie surovej chayote tykvovej šťavy obsahuje iba 48 kalórií - menej ako 3 percentá vášho denného príjmu energie na základe 2 000 kalórií. Má nízky obsah cukru, pričom každá porcia poskytuje iba 4,2 gramu prirodzene sa vyskytujúceho cukru. Na porovnanie, pomarančová šťava obsahuje 21 gramov na šálku. Tento cukor podporuje zdravé črevné funkcie, pomáha poháňať mozgové bunky, svaly a pečeň a dodáva energiu aj iným tkanivám.

Kyselina listová

Pridanie surovej chayote šťavy do vašej stravy vám pomôže spotrebovať viac folátov. Každá šálka šťavy obsahuje 233 mikrogramov folátu, alebo 58 percent vášho odporúčaného denného príjmu folátu, ktorý nastavil lekársky ústav. Vaše bunky sa spoliehajú na folát, ktorý pomáha pri metabolizovaní DNA a proteínov, a prospieva vášmu kardiovaskulárnemu systému. Folát štiepi homocysteín, aminokyselinu, ktorá by inak zvýšila riziko kardiovaskulárnych chorôb. Nízke hladiny folátov tiež prospievajú vášmu mozgu a znižujú riziko Alzheimerovej choroby.

Zinok

Surový chayote squash zvyšuje príjem zinku, esenciálneho minerálu. Zinok aktivuje bielkoviny vo vašom tele, vrátane enzýmov, ktoré vykonávajú chemické reakcie vo vašich bunkách, bielkovín, ktoré regulujú génovú aktivitu, a bielkovín, ktoré udržujú vaše bunkové membrány zdravé. Dostatok zinku vo vašej strave tiež bojuje proti chorobám, zatiaľ čo nízka hladina zinku ochromuje váš imunitný systém a necháva vás otvorený infekcii. Každá šálka surovej chayote squash šťavy poskytuje 1,9 miligramu zinku - 17 percent odporúčaného denného príjmu pre mužov a 24 percent pre ženy, podľa Institute of Medicine.

Vitamín C

Šťava zo surového chayotového džúsu na nápoj bohatý na vitamín C. Diéta bohatá na vitamín C vás udrží v zdravom veku, čím sa zníži riziko mozgovej príhody, srdcových chorôb, katarakty a niektorých druhov rakoviny, vysvetľuje Linus Pauling Institute. Hrá tiež úlohu vo fungovaní mozgu, podporuje imunitný systém a posilňuje vaše spojovacie tkanivá. Každá šálka surovej chayote squash šťavy obsahuje 19 miligramov vitamínu C - 21 percent odporúčaného denného príjmu pre mužov a 25 percent pre ženy, podľa Institute of Medicine.