Info

Úsek predného svalu a cvičenie Tibialis

Úsek predného svalu a cvičenie TibialisWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným z menej známych svalov vo vašom tele je predný sval tibialis. Tento sval má zásadný význam pre chod, rovnováhu a celkovú funkciu chodidla. Ak je tento sval napnutý a / alebo slabý, môže viesť k rôznym problémom s nohami a nohami. Našťastie sú k dispozícii cvičenia, ktoré vám pomôžu napnúť a posilniť prednú tibialis.

Čo je sval predného Tibialis?

Predná tibialis je kostrový sval, ktorý sa nachádza v prednej časti dolnej končatiny. Pochádza z prednej hornej časti holennej kosti a vkladá sa na spodnú časť chodidla. Vďaka svojej polohe funguje na dorsiflexe chodidla, alebo inými slovami pritiahnutie prstov k holennej kosti. Môže tiež pomôcť pri potlačení chodidla alebo otočení chodidla smerom do stredu. Predný sval tibialis je funkčným antagonistom lýtkového svalu, ktorý je dominantným svalstvom dolnej končatiny.

Prečo je predný Tibialis dôležitý

Tibialis anterior ako antagonista teliat zohráva pri funkcii chodidiel rozhodujúcu úlohu. Ak je váš predný holenný sval slabý, nemusí sa vám zdvihnúť špička, ktorú potrebujete v chôdzi, čím sa vytvára neefektívny krok, plytvanie energiou a riskovanie zranenia. Bežné zranenia spôsobené slabým predným tibialisom zahŕňajú holennú dlahu a plantárnu faciitídu. Holenné dlahy sú spôsobené nadmerným využívaním nôh, zvyčajne pri behu; avšak so silnejšou tibialis prednou môže byť fáza chôdze chodidla menej ovplyvnená, čím sa zníži celkový vplyv behu.

úseky

Ak chcete roztiahnuť prednú časť holennej kosti, noste pohodlnú topánky s pevnou hornou časťou v blízkosti čipiek. Postavte sa na jednu nohu a druhou nohou sa siahajte dozadu a postavte prsty na nohách a vrchnú časť chodidla na zem. Ľahko pritlačte hornú časť chodidla bližšie k zemi a efektívne nasmerujte prsty smerom od seba. Keď to urobíte, budete cítiť úsek v prednej časti nohy. Nájdite bod, v ktorom sa cítite mierne roztiahnuť a držať najmenej 30 sekúnd, ale nie viac ako 60. Prepnite chodidlá a opakujte na druhej strane. Dávajte pozor, aby ste netlačili príliš tvrdo; toto je úsek, ktorý chcete urobiť na ľahkú váhu.

Posilnenie

Aby ste posilnili prednú časť holennej kosti, opierajte sa o stenu chrbtom. Obe chodidlá posuňte asi o 1 stopu pred stenu a udržujte ich bokovú šírku od seba. Udržiavajte rovné nohy, jednoducho zdvihnite prsty na nohách tak vysoko, ako je možné zo zeme, a potom ich sklopte dozadu. Opakujte 20 až 30 krát. To spôsobí, že sa vaša tibialis vyčerpá pomerne rýchlo, ale bude to mať za následok výrazné zvýšenie sily. Ďalšou možnosťou cvičenia je chodiť po pätách po dobu 30 sekúnd. To núti konštantné sťahy predných svalov tibialis a je skvelé pre pokročilejších cvičencov. Nech už robíte akékoľvek cvičenie, vykonajte ho tri po sebe nasledujúce dni v týždni.