Info

Cvičenia prednej hlavy

Cvičenia prednej hlavy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správne nastavenie hlavy znamená, že vaše uši musia byť v súlade s vašimi plecami. Predný nosník na hlave, kde hlava vyčnieva dopredu, je spôsobený nadmernou kyfózou alebo zakrivením hrudnej chrbtice, ktoré možno lepšie poznáte podľa vety „zaoblené ramená“. Aj keď tento stav môže mať veľa príčin, vrátane osteoporózy, jedným z dôvodov, prečo je dnes taký rozšírený, je to, že ľudia trávia hodiny strávené hladom po počítači. Predná časť hlavy je nielen neatraktívna, ale napína aj horné stavce a môže spôsobiť svalové napätie, chronickú bolesť alebo dokonca bolesti hlavy.

Posilnenie svalov

Vaša mama mohla byť neustále pri vás, aby ste si „stiahli plecia dozadu“. Robiť to vedome môže byť ťažké a mohlo by to dokonca spôsobiť bolesť v tejto oblasti, najmä ak nemáte silu ramena, aby ste to urobili prirodzene. Ak hlavu nesiete spredu, musíte posilniť svoje zadné deltové svaly, lichobežníkové a kosoštvorcové svaly. Ak to chcete urobiť, vyskúšajte cviky, ako je spätný let alebo zmena zakriveného radu, kde je lakte na bok - namiesto zastrčeného do tela - a dlaň smeruje dozadu. Trik spočíva v stlačení lopatiek k sebe v hornej časti pohybu, alebo, ak je to príliš ťažké, ich stlačte skôr, ako začnete a udržujte polohu počas celého pohybu. Mnoho ľudí zistí, že kvôli nadmernej slabosti týchto svalov musí začať s veľmi nízkou hmotnosťou.

Vyvážené tréningy

Predná časť hlavy nie je len stavom nevykonávateľa. Mnoho ľudí, ktorí sa venujú ťažkým cvičeniam, zanedbáva rovnakú prácu aj proti svalom. Príliš vyvinuté hrudníky a svaly môžu tiež viesť k zaobleniu ramien. Cvičenia, ktoré pracujú na zadných pleciach, ako je napríklad vyššie uvedená muška, vyvažujú pec. Svaly, ktoré pôsobia proti bruchu konečníka, sú erektorovou chrbticou vašich chrbtov. Tieto svaly pracujte s predĺžením chrbta, zatiaľ čo ležia na bruchu na rímskej stoličke alebo nad stabilnou loptou. Ak chcete prekonať nerovnováhu v týchto oblastiach, nezvyšujte hmotnosť, opakovanie alebo súpravy pre silnejšie svaly, kým slabé svaly nezachytia.

Posturálne cvičenia

Medzi cvičeniami robte posturálne cvičenia niekoľkokrát denne. Jedným jednoduchým cvičením je zastrčiť si bradu a vytiahnuť si krk dozadu a držať ho päť sekúnd. Ďalším je zdvihnutie rúk do strán tak, aby boli lakte ohnuté o 90 stupňov a umiestnené tesne pod vašimi plecami. Vytiahnite lakte dozadu, stlačte lopatky k sebe a potom relaxujte. Keď sedíte za svojím stolom, prevlečte svoje plecia dozadu a stlačte ich. Jednoducho potiahnutie ramien späť, vojenský štýl, v skutočnosti spôsobí, že sa vám hlava vysunie. Stlačenie pliec nadol ho však zarovná.

Natiahnuť

Správne držanie tela si vyžaduje nielen posilnenie svalov na chrbte ramien a na horných častiach chrbta, ale aj naťahovanie protiľahlých svalov, ktoré by vás mohli vtiahnuť do zaoblenej polohy. Natiahnite svoje hrudníky tak, že zatiahnete ruky za chrbát a zdvihnete predĺžené ruky nahor a preč od tela. Natiahnite si abs upravenou kobra, položte predlaktie na zem a zdvihnite ramená a hrudník. Ak máte osteoporózu, tento úsek môže spôsobiť nadmerný tlak na vašu chrbticu. Namiesto toho dajte ruky pred seba úplne dlaňami, dlane dolu, pre miernejší zdvih.