Avíza

Heart BPM na chudnutie

Heart BPM na chudnutie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váš srdcový rytmus počas cvičenia je dobrým ukazovateľom toho, ako tvrdé telo pracuje. Priemerný dospelý má srdcový rytmus medzi 60 a 100 údermi za minútu. Keď sa zapájate do fyzickej aktivity, váš srdcový rytmus sa zvyšuje, aby sa kompenzovalo ďalšie pracovné zaťaženie. Váš srdcový rytmus sa bežne používa na odhad množstva spálených kalórií. Vedieť, na ktorú zónu srdca sa máte zamerať, vám pomôže maximalizovať potenciál spaľovania tukov vo vašom tréningu.

Spaľovanie tukov

Maximálna oxidácia tuku znamená najvyššie množstvo tuku spaľovaného ako energia počas cvičenia. Aj keď sa tento počet medzi jednotlivcami líši, podľa štúdie uverejnenej v časopise „Journal of Strength and Condition Condition Research“ z októbra 2009 sa odhaduje, že svoj vrchol pálenia tukov dosiahnete, keď cvičíte na 60 až 80 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie. . " Táto zóna srdcovej frekvencie je všeobecne známa ako „aeróbna zóna“.

Odhadovaná miera

Predtým, ako budete môcť vypočítať počet úderov za minútu, musíte poznať svoju maximálnu srdcovú frekvenciu. Odčítaním vášho veku od čísla 220 je ľahká receptúra ​​používaná na predpovedanie vašej maximálnej srdcovej frekvencie. Ak máte 28 rokov, znamená to, že vaše odhadované maximum je 192 úderov za minútu. Akonáhle budete mať svoje maximum, vynásobte toto číslo percentom intenzity, na ktorú sa rozhodnete pracovať. V tomto príklade, ak pracujete na 80 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie, musíte sa zamerať na 153 úderov za minútu.

Meranie intenzity

S trochou praxe môžete predvídať intenzitu cvičenia, v ktorom sa cítite. Počas cvičenia s intenzitou svetla môžete bez problémov viesť konverzáciu a váš dýchací režim je normálny. Hneď ako dosiahnete strednú intenzitu, vaše dýchanie sa začne zrýchľovať a stále môžete pokračovať v konverzácii, ale na tejto úrovni nemôžete spievať. Počas cvičenia s vysokou intenzitou dýchate veľmi rýchlo a nedokážete hovoriť, až na pár krátkych slov súčasne. Aeróbna zóna sa považuje za miernu intenzitu.

Dôležité informácie

Ak je vaším cieľom chudnutie, zvážte pridanie intervalového tréningu do cvičebného režimu. Je známe, že intervalový tréning, ktorý pozostáva z krátkych impulzov cvičenia s vysokou intenzitou, spaľuje viac kalórií, ako pracuje pri rovnakom množstve času pri konštantnej intenzite. Cieľom je cvičiť na 80 až 85 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie v krátkych intervaloch. Ak ste začiatočník, nevykonávajte cvičenie nad 85 percent maximálneho srdcového rytmu.

Pokyny

Cvičenie hrá dôležitú úlohu pri chudnutí, udržiavaní hmotnosti a celkovom zdraví. Dospelí, ktorí vykonávajú najmenej 150 minút aeróbneho cvičenia strednej intenzity týždenne, majú značné výhody. Ešte viac výhod sa objaví, keď tento počet zvýšite každý týždeň na 300 minút, v súlade s Pokynmi pre fyzickú aktivitu z roku 2008 pre Američanov.


Pozri si video: Vianočná EMMA s DVD joga na doma (Jún 2022).