Info

Cvičenia s predným panvovým náklonom s guľou stability

Cvičenia s predným panvovým náklonom s guľou stability


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Máte predný panvový sklon, ak sa vaše panvové kosti nakláňajú smerom k prednej časti tela, keď stojíte alebo sedíte. Môžete to opraviť držaním tela alebo cvičením. Pre kontrolu postavenia vyrovnajte chrbticu tak, aby mala veľmi malú krivku. Skontrolujte to umiestnením chrbta o stenu a vložením ruky medzi stenu a telo do pásu. Dobré držanie tela sa zmestí iba na jednu ruku.

Predný zadný panvový náklon

Predné panvové plachty môžu byť výsledkom slabých brušných a zadných svalov. Udržiavanie brušných svalov počas tohto cvičenia pomáha pri prispôsobovaní panvy do neutrálnejšieho uhla. Posaďte sa na stabilizačnú guľu s nohami od seba vzdialenými a chrbtom rovnými. Udržujte svoje stehná paralelné a kolená vycentrované nad členky. Udržujte uvoľnené nohy tak, že vaše chodidlá sú pevne zasadené na podlahe. Zdvihnite ruky pred telo na úrovni hrudníka. Pritiahnite brušné svaly a vdychujte. Počkajte päť. Vydýchnite, keď otáčate boky dopredu na loptičku, pričom držte hlavu, ramená a plecia zarovnané a stále. Počkajte päť. Nadýchnite sa, ako sa otáčate dozadu a udržiavajte rovnováhu v hornej časti chrbta, ramien a hlavy. Počkajte päť. Opakujte toto pre 10 opakovaní, udržujte svoje brušné svaly pevne a vaše nohy uvoľnené.

Panvové plachty bok po boku

Vráťte sa do zvislej zarovnanej polohy, v ktorej ste začínali v časti 1. Vytiahnite ruky na bok, pritiahnite brušné svaly, zatiaľ čo vdychujete a boky posúvajte doprava, pričom držte hornú časť chrbta a ruky. Počkajte päť, kým vydychujete boky doľava. Pozíciu držte päťkrát. Opakujte 10 opakovaní, udržiavajte pevné brucho a uvoľnené nohy.

Rotácie panvového náklonu

Otáčanie bokov sa napína a uvoľňuje hlboké flexorné svaly bedra. Úprava ohybov pohybom zmierňuje bolesť v dolnej časti chrbta a umožňuje prednému sklonu panvy návrat do zdravšej polohy. Keď sedíte na guli, s pažami natiahnutými do strán otočte panvu v zvislej polohe. Pohybujte sa plynulo a plynulo doprava po dobu dvoch až troch minút, pričom si udržujte svoju hornú časť tela v pokoji. Predtým, ako sa postavíte do zvislej, vyrovnanej polohy, obráťte svoj smer na rovnaký čas.

Prepracované naklonenie panvy

Toto cvičenie posilňuje svaly dolnej časti chrbta a brucha, aby lepšie podporovalo vaše telo. Vráťte sa späť na stabilizačnú guľu, až kým vaše plecia nebudú v jednej rovine s hornou časťou gule a kým sa spodná časť chrbta nestlačí na loptu. Stehná udržujte rovnobežné s kolenami nad členkami. Pri nakláňaní panvy stlačte boky a zdvíhajte spodnú časť chrbta z lopty, pričom si udržiavate polohu nôh a ramien. Pred uvoľnením a spustením dolnej časti chrbta na loptu počkajte päť. Opakujte pre 10 opakovaní.

Zdroje