Avíza

Ako monitory srdcovej frekvencie počítajú spálené kalórie


Monitory srdcovej frekvencie používajú tri faktory na určenie toho, koľko kalórií spálite počas cvičenia. Monitor berie informácie, ktoré dostáva o vašom pulze alebo srdcovej frekvencii, a pomocou matematického vzorca odhaduje, koľko kalórií za minútu osoba vášho veku, hmotnosti a / alebo iných faktorov pri tejto srdcovej frekvencii horí.

Zber dát

Prvým krokom pri získavaní kalórií z monitora srdcového rytmu je vloženie osobných údajov do zariadenia. Môže to zahŕňať váš vek, hmotnosť, pohlavie, pokojový srdcový rytmus a maximálny srdcový rytmus. Čím viac informácií - a presnejšie informácie - tým lepšie výsledky získate. Pomocou manuálneho vzorca na výpočet maximálneho srdcového rytmu, napríklad odpočítaním veku od 220, získate všeobecnú aproximáciu maximálneho srdcového rytmu. Napríklad, ak máte 35 rokov, do monitora zadáte maximálne číslo srdcového rytmu ako 185. Ak chcete nájsť pokojový srdcový rytmus, položte dva prsty na zápästie alebo krk, spočítajte počet pulzov alebo rytmy. cítite sa za 30 sekúnd a potom vynásobte dvoma. Vypočítajte pokojový srdcový rytmus po rannom prebudení a prepočítajte ho v rôznych dňoch, aby ste dosiahli čo najpresnejší výsledok. Tieto metódy vám poskytujú všeobecný odhad maximálnej a pokojovej srdcovej frekvencie. Profesionálne podávaný stresový test vám poskytne najpresnejšie čísla na vstup do monitora srdcovej činnosti.

Pulz

Monitory srdcovej frekvencie merajú váš srdcový rytmus počas cvičenia, aby sa odhalilo spálenie vašich kalórií. Robia to počítaním srdcového rytmu pomocou elektronického prijímača. Osobné monitory srdcovej frekvencie sa často dodávajú s hrudným remienkom a prijímačom zápästia, zatiaľ čo cvičebné stroje často nechávajú uchopiť jednu alebo dve rukoväte stroja so zabudovaným senzorom alebo senzormi. Niektoré monitory srdcovej frekvencie sú jednodielne zariadenia, ako napríklad prsteň máš oblečené. Ak cvičíte na monitore srdcového rytmu, zatiaľ čo niekto z vás používa tento prístroj, môžete zachytiť pulzné signály druhej osoby. Rušiť môžu aj iné elektronické zariadenia.

Vzorca

Rôzni výrobcovia používajú vo svojich monitoroch srdcového rytmu rôzne vzorce na výpočet odhadov kalórií. Ak vykonávate rovnaké cvičenie rovnakou rýchlosťou na rovnakom stroji, ktorý má na sebe dve rôzne značky monitorov srdcovej frekvencie, mohli by ste dosiahnuť odlišné výsledky. Výsledky z monitora srdcového rytmu na kardio prístroji, ktorý používate, môžu tiež ukazovať odlišné výsledky od osobného monitora na zápästí. Organizácia pre testovanie výrobkov spotrebiteľskej únie zistila, že monitory srdcovej frekvencie, ktoré používajú konfiguráciu hrudného popruhu a monitora zápästia, poskytujú najpresnejšie výsledky.

Chybné vysvetlenie

Váš srdcový rytmus môže stúpať a klesať na základe vašich emócií, čo vedie monitor srdcovej frekvencie k interpretácii hrotu srdcového rytmu za minútu ako zvýšeného používania svalov. Ak máte napríklad počas tenisového zápasu monitor srdcového rytmu, vaša srdcová frekvencia sa môže rýchlo zvýšiť, ak začnete strácať, hnevať sa alebo sa nadchnúť návratom z deficitu. Váš monitor srdcovej frekvencie vám pripíše viac cvičenia a spálených kalórií, ako skutočne dosahujete.

Presné porovnania

Aj keď váš snímač srdcového rytmu neposkytuje presné výsledky, stále môžete mať z tréningu prospech, ak ho použijete na porovnanie tréningov medzi sebou. Napríklad, ak váš monitor podčiarkuje vaše spálené kalórie o 10 percent, bude každé cvičenie podhodnotené o 10 percent, čo vám umožní porovnať, ako bežecký pás spaľuje kalórie v porovnaní s eliptikami, alebo ako sa vaše stredné cvičenie porovnáva s vašim pondelkovým cvičením.