Avíza

Byliny na podporu regenerácie svalov na vzpieranie

Byliny na podporu regenerácie svalov na vzpieranieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Olympijské vzpieranie môže byť zdanenie tela, najmä svalov. Profesionálni športovci často hľadajú spôsoby, ako zlepšiť zotavenie a výkon. Niektoré bylinky môžu pomôcť pri regenerácii svalov pre vzpierače. Pred vyskúšaním bylín alebo iných prírodných doplnkov sa porozprávajte so svojím lekárom.

Sibírsky ženšen

Eleuthero, alebo obyčajne sibírsky ženšen, je populárnou bylinkou medzi športovcami na udržanie energie a fyzickej sily. Herbal Remedies Info poznamenáva, že je známe, že sovietski olympijskí tréneri dávajú svojim atletom sibírsky ženšen na osem týždňov súčasne, aby rýchlejšie rozvíjali svalovú hmotu. Táto bylina sa bežne vyskytuje vo forme tabliet a kapsúl. Pokiaľ nebude k dispozícii viac štúdií o sibírskom ženšene, porozprávajte sa so svojím lekárom skôr, ako vyskúšate tento doplnok.

Americký ženšen

Americký ženšen, ktorý je vzdialene príbuzný sibírskemu ženšenu, je bylina používaná špeciálne pre mužov, ktorí zdvíhajú závažia. Herbal Remedies Info vysvetľuje, že je tiež prospešný pre budovanie svalov, najmä bicepsov, a môže zabrániť ukladaniu prebytočného telesného tuku. Odporúča sa užívať najmenej 3 gramy denne. Rovnako ako väčšina bylín, možno ju nájsť vo forme tabliet a kapsúl. Pred prvým použitím amerického ženšenu sa porozprávajte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Ashwagandha

Ashwagandha, niekedy nazývaný aj indický ženšen, sa už dlho používa v ľudovom liečiteľstve na zvýšenie sily a vitality. Podľa organizácie Memorial Sloan-Kettering Cancer Center štúdie na zvieratách ukazujú, že má ďalší prínos - protizápalové účinky podobné hydrokortizónu. Tento prírodný protizápalový účinok môže byť prínosom pri regenerácii svalov. Môže sa užívať ako bylinkový čaj alebo sa môže vyskytovať vo forme kapsúl a tabliet. Na potvrdenie účinkov tejto byliny je potrebných viac pokusov na ľuďoch. Pred pokusom o Ashwagandhu sa preto poraďte so svojím lekárom.

Ciwujia

Ciwujia je čínska bylina používaná v bylinnej medicíne na posilnenie imunitného systému. Avšak podľa Barbell Weights je to užitočné aj pre vzpierače. Miesto tvrdí, že ciwujia zvyšuje metabolizmus tukov počas tréningu o 42 percent, čím zvyšuje celkovú energiu. Tiež spomaľuje nahromadenie kyseliny mliečnej vo svaloch a znižuje bolestivosť svalov. Táto bylina nebola hodnotená Úradom pre potraviny a liečivá, preto sa pred vyskúšaním poraďte so svojím lekárom.

Rhodiola

Rhodiola sa používa v tradičnej bylinnej medicíne ako látka na zlepšenie nálady a na boj proti depresii. Používa sa tiež na boj proti únave a zlepšenie fyzického a duševného výkonu. Spoločnosť Barbell Weights odporúča rhodiolu ako doplnok na vzpieranie a vysvetľuje, že je účinná pri budovaní svalovej hmoty a obsahuje zložky, ktoré pomáhajú pri regenerácii svalov. Na potvrdenie týchto tvrdení sú potrebné vedecké štúdie, preto sa pred použitím doplnkov s rodiolou poraďte so svojím lekárom.