Info

Cvičenia Aqua Pilates

Cvičenia Aqua Pilates


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aqua Pilates, nazývaná tiež voda Pilates alebo Pilates pool, je ľahšia na kĺboch, zatiaľ čo voda zvyšuje odolnosť proti pohybom a zvyšuje tak výhody pre vaše svaly. Tento typ pilates sa líši od tradičnej verzie, pretože cvičenia sa robia vstávaním, pretože vo vode nemôžete robiť rohožové práce. Pred začatím nového cvičenia sa poraďte so svojím lekárom.

Poolates Squats

Čokoládové drepy pracujú so svalmi nôh, jadier a zadku. Ak chcete vykonať, stojte na plytkom konci bazéna s nohami na šírke bedier na kickboarde. Držte ruky na úrovni ramien, aby ste si udržali rovnováhu. Keď držíte kickboard na svojich nohách, v drepe dolu, kým vaše stehná nie sú rovnobežné so spodkom bazéna. Podržte pózu po dobu 30 sekúnd, potom sa vráťte do východiskovej polohy a dokončite jedno opakovanie. Vykonajte 10 opakovaní na dokončenie sady.

Doskové výzvy

Dosky sú neoddeliteľnou súčasťou programu Pilates a pracujú na vašom jadre. Dosky Aqua Pilates sú upravené pre bazén. Ak chcete hrať, postavte nohy bokom od seba a položte obidve ruky na penové rezance alebo iné flotačné zariadenie. Vytlačte predmet pred vami, až kým nebudú paže rovno. Pohybujte nohami dozadu čo možno najviac, chrbát a nohy držte rovno a nohy rovno na podlahe bazéna. Držte pózu po dobu 15 až 30 sekúnd.

Žaba

Cvičenie s žabkou Pilates posilňuje a zjemňuje svaly v žalúdku, chrbte, zadku a nohách. Ak chcete urobiť žabu, postavte sa s nohami o niečo širšími ako je šírka bedra, prsty sa vytiahnite a paže natiahnuté v úrovni ramien. Squat, zdvihnite svoje telo na gule vašich nôh a narovnajte nohy bez toho, aby ste spadli na päty. Akonáhle sú vaše kolená voľne uzamknuté, položte podpätky na dno bazénu. Týmto sa dokončí jedno opakovanie. Žabu opakujte osemkrát.

Morská panna

Morská víla Pilates, nazývaná tiež bočný úsek, je ideálna pre bazén, pretože je možné ju postaviť, hoci tradičná verzia sa robí sedením na podložke. Ak chcete urobiť krok, stojte s nohami v bokovej šírke. Natiahnite jedno rameno nad hlavu s uchom a lakťom. Aby ste sa stabilizovali, druhou rukou uchopte peny s rezancami a zatlačte ich priamo nadol do vody, až kým nebude vaša ruka rovno po vašej strane. Nakloňte sa a natiahnite ruku na opačnú stranu tela. Držte úsek na 30 sekúnd a opakujte s druhou rukou nad hlavou.