Avíza

Ako zavesiť boky na jogu


Naučíte sa, ako sa zavesiť na boky, vám môže pomôcť znížiť pravdepodobnosť poranenia dolnej časti chrbta pri vykonávaní jogy. Môže to viesť k hlbšiemu a bezpečnejšiemu ohybu vpred. Ak sa v prednom ohybe nezaklápate z bokov, riskujete preťaženie dolnej časti chrbta a nadmerné roztiahnutie kolien. Cvičte sklopenie vpred z vašich bokov v každom ohybe vpred počas celého cvičenia.

Poprava

Ak sa chcete pri akomkoľvek pózu z jogy zavesiť vpred, musíte najskôr skontrolovať vyrovnanie kolien. Namiesto uzamykania alebo nadmerného predlžovania kolien vložte do kolenného kĺbu mikrohyb. Mikrohyb je veľmi malý ohyb, ktorý je pre oko voľným okom ťažko znateľný, ale vytvára tlak v dolnej časti chrbta tým, že vytvára priestor v hamstringoch. Ohyb od bokov tak, aby sa horná časť bedrového kĺbu znížila smerom k zemi. Udržujte chrbticu rovnú, namiesto toho, aby sa ohýbala dopredu v páse alebo na hrudi. Keď sklopíte trup smerom k podlahe, mala by sa vaša hlava zarovnávať s chrbticou.

Výhody

Najväčšou výhodou učenia, ako sa v páse zavesiť dopredu, je znížený tlak a namáhanie dolnej časti chrbta v predných ohyboch. Okrem toho, keď sa zavesíte na boky, umožňuje vám udržať neutrálnu chrbticu v každom prednom záhybe. Neutrálna chrbtica je dôležitá, pretože znižuje riziko poranenia chrbtice a rozvoja zlého držania tela.

Pózy

Naučíte sa, ako zavesiť boky, ktoré vám pomôžu spevniť váš základ v každom jogínskom záhybe dopredu. Medzi kľúčové záhyby vpred patrí ohýbanie vpred, ohýbanie vpredu, ohýbanie vpredu, pyramídová póza, ohýbanie vpred, ohýbanie vpredu, ohýbanie motýľov a ohýbanie vpred. Napríklad v sedadle Forward Bend si sadnite na podlahu priamo na svoje kosti na sedenie. Nechajte panvu sedieť v neutrálnej polohe, nakláňaním dopredu ani dozadu. Natiahnite nohy pred seba, prsty smerujúce k stropu. Vytvorte si mikroohýbanie v kolenných kĺboch, aby ste uvoľnili tlak na svoje hamstringy a dolnú časť chrbta. Udržiavajte rovnú chrbticu, ohnite sa v oblasti bedrového kĺbu a sklopte si trup smerom k stehnám.

Dôležité informácie

Ak je pre vás ťažké udržať si v priebehu sedenia vpred ohýbanie chrbtice priamu chrbticu, umiestnite pod svoje kosti na sedenie blok jogy alebo poskladanú pokrývku. Možno budete musieť umiestniť niekoľko podpier pod vaše boky, až kým nepocítite, že sa vaša chrbtica s ľahkosťou predlžuje smerom k oblohe. Ak aj po mikroohýbaní kolien a zavesení na bokoch stále cítite tlak v hamstringoch alebo dolnej časti chrbta, skúste kolená ohýbať ešte viac, až kým nebudete cítiť úľavu.


Pozri si video: Kurz šitia - Ako ušiť Vianočná hviezda - patchwork (Január 2022).