Avíza

Pešia turistika po duši

Pešia turistika po duši


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nič vám nepomôže spojiť sa s prírodou a vyživuje vášho ducha tak, ako môže turistika. Byť vonku na púšti ďaleko od civilizácie a zhonu každodenného života, dýchať svieži, čistiaci vzduch a jednoducho si užívať samotu, vám môže dať inú perspektívu a pomôže vám dobiť svoju dušu.

Fyzické výhody

Mnohé z fyzických výhod turistiky sa premietajú aj do výhod pre vašu dušu. Keď sa cítite fyzicky omladený, prirodzene sa cítite povznesenejší na duševnej a duchovnej úrovni. Pešia turistika posilňuje a tónuje vaše telo a zároveň živí dušu. Povedali autori a experti na wellness Susan Smith Jones a Wayne W. Dyer vo svojej knihe The Joy Factor. Dýchajúci čerstvý vzduch čistí vaše telo a podporuje zvýšený príjem kyslíka. Chôdza po rôznych terénoch, tlačenie cez strmé svahy a horolezectvo podporujú kardiovaskulárnu kondíciu a vytrvalosť. Pocit úspechu, ktorý vznikol pri riešení náročnej túry, vám pomáha spojiť sa s prírodou a väčším svetom okolo vás a podporuje fyzickú pohodu.

Emocionálne / duševné výhody

Byť v prírodnom prostredí vám môže pomôcť získať jasnejší a čerstvejší pohľad na všetky problémy, s ktorými sa v súčasnosti môžete stretnúť alebo sa ich obávať. Pešia turistika vám poskytne mentálne rozptýlenie - ste vystavení rôznym flórom a faunám, novým pocitom, pachom, zvukom a pamiatkam, ktoré vám môžu pomôcť dočasne zabudnúť na vaše problémy. Aj keď turistické chodníky nie sú veľmi vzdialené od civilizácie, stále vám môžu dať pocit, že ste trochu vzdialení od zvyšku sveta. A ako pri každej fyzickej aktivite, turistika podporuje uvoľňovanie určitých mozgových chemikálií, známych ako neurotransmitery, ktoré vám môžu pomôcť cítiť sa lepšie a dokonca môžu zmierniť pocity depresie a úzkosti.

Sociálne benefity

Duševné zážitky často zahŕňajú pocity spojenia s ostatnými. Pešia turistika s partnerom alebo skupinou môže poskytnúť sociálne výhody, ktoré zlepšia alebo propagujú výhody pre vašu dušu. Tým, že si užijete outdoorový zážitok s ostatnými, komunikujete nielen so svojím prostredím, ale aj so svojimi turistickými partnermi. Podľa Johna Davisa z Naropskej univerzity a zo školy stratených hraníc sa každý musí cítiť milovaný a podporovaný. Vychutnávať si zážitky z prírody s ostatnými vám môže pomôcť cítiť sa menej izolovane a poskytnúť príležitosť na pridruženie, sociálnu podporu, intimitu a skupinové zväzovanie.

Duchovné výhody

Pešia turistika vám môže pomôcť spojiť sa s myšlienkou Božskej. Počas túry si môžete precvičiť všímavú chôdzu, ktorá je známa aj ako meditácia v chôdzi, čo je technika, ktorá zahŕňa koncept všímavosti - alebo bytia v súčasnosti. Venujte pozornosť svojmu dychu a sústreďte sa na telesné pocity. Uvedomujete si úmysel svojej duše spojiť sa s niečím väčším ako sám, a to zmyslom pre majestátnosť a zázrak prírody.


Pozri si video: Dobový tábor, Druzia, Dobová turistika 1935 - 1945 (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Maramar

  The Bizupr website offers you a wealth of data on the operation of enterprises: the Internet in marketing, Internet marketing, manufacturing enterprises, the evolution of the currency system and many others.

 2. Rian

  Chcel som sa s tebou o tom porozprávať.

 3. Dobar

  Aká fascinujúca odpoveď

 4. Medoro

  Nemáš pravdu. Môžem brániť svoju pozíciu. Write to me in PM, we will handle it.Napíšte správu