Avíza

Aké bedrové svaly sa používajú pri znižovaní vašej nohy k zemi počas zdvíhania nôh?

Aké bedrové svaly sa používajú pri znižovaní vašej nohy k zemi počas zdvíhania nôh?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie s priamym zdvihom nôh je možné vykonať buď z ležiacej, alebo z stojacej polohy. Či tak alebo onak, vyvíja sval na prednej časti bokov. Ak chcete určiť, ktorý sval je zodpovedný za spustenie nohy späť na zem, musíte pochopiť rozdiel medzi sústredným a excentrickým sťahom.

Primárny sval

Počas ležania alebo stojaceho zdvihu nôh vykonáva vaše flexie flexie, čo znamená, že vaše stehno je zdvihnuté dopredu a smerom k hrudníku. Podľa ExRx.net je sval iliopsoas zodpovedný za zvládnutie tohto pohybu. Iliopsoas je svalová skupina zložená z illiacus a psoas. Iliopsoas je najväčší a najsilnejší zo skupiny svalov flexor bedrového kĺbu.

Synergistické svaly

Synergický sval je taký, ktorý prispieva k pohybu a pomáha primárnemu svalu. Počas cvičenia na zdvíhanie nôh slúžia ostatné svalové flexory bedra ako synergenty. Skupina svalov flexora bedrového kĺbu pozostáva z tensor fasciae latae, rectus femoris, sartorius, pectineus, adductor longus a adductor brevis. Všetky tieto svaly sa nachádzajú blízko prednej časti bedrového kĺbu.

Druhy kontrakcií

Počas cvičenia na ležanie nôh, keď zdvíhate nohu z podlahy, idioso a ďalšie flexory bedra vykonávajú koncentrickú kontrakciu. To znamená, že sa stiahnu a skrátia, čím sa vaša noha zdvihne až k stropu. Keď však nohu sklopíte späť na podlahu, prácu zvládajú stále vaše svaly ilioso a bedrových flexorov. Gravitácia zatiahne vašu nohu, takže vaše flexory bedier sa excentricky stiahnu, aby ste nohu mohli ovládať na podlahe a zabrániť jej úderom do zeme. Keď sa sval excentricky sťahuje, znamená to, že sa sťahuje, zatiaľ čo sa predlžuje.

Význam

Keď sa sval excentricky sťahuje, nevyžaduje si toľko svalových vlákien. Výsledkom je, že vaše svaly dokážu zvládnuť väčší odpor počas excentrickej zložky cvičenia. To je dôvod, prečo sa pri zdvíhaní nôh zdvíhanie nohy ľahšie ako keď zdvihnete nohu. Excentrická zložka nohy môže byť prospešná pre tých, ktorí si poranili jeden z bokov a sú napriek tomu schopní rehabilitovať. Existujú dôkazy, že dokončenie excentrických kontrakcií na jednej končatine môže vyvinúť silu v končatine, ktorá sa nepoužíva. Cvičenie na zdvíhanie nôh na jednej nohe má preto schopnosť neuromuskulárneho vývoja, a teda na zlepšenie sily v zranenej nohe.