Avíza

Cvičenia bedier a stehien a zisk a strata svalov

Cvičenia bedier a stehien a zisk a strata svalov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Silné spodné telo je nevyhnutné pre mnoho úloh, vrátane väčšiny športov a mnohých denných aktivít. Skupiny svalov bedra a stehna sú dôležité pre nižšiu silu tela. Podobne ako pri iných svalových skupinách, použitie zväčšuje svaly, zatiaľ čo pri nesprávnom používaní sa ich zmršťujú. Aby sa posilnili boky a stehná, sú uvedené rôzne cvičenia.

Rast svalov

Bedrové a stehenné svaly rastú rovnakým procesom ako všetky svaly. Keď sú svaly cvičené, svalové vlákna dostávajú malé množstvo traumy, čo spôsobuje poškodenie svalov, vysvetľuje University of New Mexico. Toto narušuje malé štruktúry vo svalových vláknach nazývané organely. Prerušenie organel vedie k aktivácii ďalších blízkych buniek nazývaných satelitné bunky, ktoré sa snažia pomôcť opraviť poškodené svalové vlákna. Tieto satelitné bunky sa fúzujú so svalovými vláknami a mnohé z nich sa používajú na vytváranie nových myofibríl, čo sú dlhé proteínové vlákna, ktoré pomáhajú svalom vytvárať kontraktilnú silu. Zvýšenie počtu myofibríl umožňuje zväčšenie svalov, a preto cvičenie zvyšuje veľkosť svalov.

Svalová atrofia

Svalová atrofia, pri ktorej sú svaly zmenšené, má dve rôzne príčiny. Menej častá je neurogénna atrofia, poznamenáva Medline Plus, a je spôsobená poškodením nervov, ktoré sa pripájajú k svalom. Bežnejšia je atrofia pri nepoužívaní, pri ktorej sa svaly nevyužívajú dostatočne a spôsobujú ich plytvanie. Táto forma atrofie sa často vyskytuje u ľudí, ktorí majú zamestnania, ktoré nevyžadujú veľa fyzickej aktivity, alebo ktorí majú zdravotné ťažkosti, ktoré obmedzujú ich schopnosť cvičiť. Atrofia pri nepoužívaní môže byť zvrátená cvičením a správnou výživou.

Hip cvičenia

Cvičenia, ktoré zvyšujú veľkosť bokov, sú cvičenia, ktoré pôsobia na gluteus maximus, svaly bedrového ústrojenstva (gluteus medius a minimus), flexory bedier (iliopsoas, sartorius, pectineus, exus femoris a tensor fasciae latae) a vonkajšie rotátory hlbokých bedier. , Svaly gluteus maximus sú zrejme najjednoduchšie na cvičenie, pretože mnoho základných cvičení na vzpieranie, ako sú mŕtve ťahy, výpady a drepy, posilní tento bedrový sval, vysvetľuje ExRx.net. Posilnenie ostatných svalových skupín vyžaduje použitie závaží alebo iných foriem odporu, aby ste zabránili únosu bedrového kĺbu, flexii a vonkajšej rotácii, poznamenáva Exrx.net.

Stehenné cvičenia

Hlavné svaly stehien sú štvorhlavý sval, hamstringy a bedrové aduktory. Niektoré z tých istých cvičení, ktoré pôsobia na svaly gluteus maximus, ako sú napríklad pľúca a drepy, tiež cvičia štvorhlavé svaly. Na cvičenie hamstringov vám môžu cvičenia, ako sú hamstringové zvyšky, kučery nôh a rovné nohy, zvýšiť svoju silu. Rovnako ako v prípade bedrových únoscov, cvičenie bedrových aduktorov vyžaduje adukciu (vtiahnutie bedra) proti odporu.


Pozri si video: Plymoterické drepy - Golem KE (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Aescford

  Absolútne s tebou súhlasím. V tom niečo je aj myslím, čo je to výborný nápad.

 2. Yao

  Tento variant mi nie je blízky. Kto iný môže povedať čo?

 3. Edlyn

  Unambiguously, the quick answer :)

 4. Kadyriath

  Sometimes things happen and worse

 5. Moritz

  ÁNO ÁNO ÁNO! IT IS NECESSARY TO SEE EVERYTHING!Napíšte správu