Avíza

Ako zadržať dych pri šnorchlovaní

Ako zadržať dych pri šnorchlovaní


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je tu malé tajomstvo, ktoré potápači priznajú, ak ich na konci dňa potápania cítite obzvlášť čestne pod barom zastrešeným palapa: Väčšina zázrakov oceánu je v prvých 15 stopách pod hladinou dobre viditeľná. To znamená, že ak sa vám podarí zadržať dych, môžete sa potulovať bez pomoci pomocou potápačského výstroja a natiahnuť rozprávkové podvodné záhrady na plytkých útesoch od Baja po Bali. Táto zručnosť, ktorá drží dych, je súčasťou toho, čo fanúšikovia potápania a šnorchlovania nazývajú „potápačským potápaním“, ktorý vám umožní zoznámiť sa so všetkým, od miláčikov klaunských rýb a veľkých žralokov veľrýb, až po strašidelné morské úhory a priateľské papagáje.

Krok 1

Nábor najmenej jedného kamaráta a pokiaľ možno skupinu šnorchlovacích priateľov na precvičenie. S praxou sa môžete naučiť zadržiavať dych a kačicu potápať rovnako rýchlo ako kačacie dieťa, a ak ste na vrchole útesu, potrebujete ďalšie oči, aby ste sa zamerali na prúdy, príliv a odliv, vysoko ostré korálové výchozy, ktoré môžu viesť k porezaniu a lodná doprava. Takže využite bezpečnosť v číslach.

Krok 2

Dajte plávať plutvy na každú nohu, aby vám umožnil efektívne poháňať vaše telo pri potápaní počas zadržiavania dychu. Vstúpte do vody a opatrne chodte najprv z člna alebo plávajte z pláže na pobrežné útesy, pričom maska ​​je pripevnená na vašej tvári, vlasy od jej okraja a šnorchl v ústach.

Krok 3

Nadýchnite sa a vydýchnite zhlboka, päť sekúnd za každú sekundu, asi dve minúty, keď sa vznášate lenivým a uvoľneným spôsobom v oblasti záujmu o kačicu. Nechajte srdcový rytmus spomaliť a pľúca sa úplne okysličili. Vaším cieľom je vstúpiť do meditatívneho stavu, ktorý sa odporúča počas jogových kurzov, aby sa znížila spotreba kyslíka v tele. Vyhnite sa však hyperventulácii - hoci to je spôsob, akým sa profesionálni potápači pripravujú, môže to spôsobiť, že sa nováčik vytratí.

Krok 4

Signál s palcom hore vášmu kamarátovi zo šnorchlu, ktorý sa chystáte potápať. Zhlboka sa nadýchnite šnorchlom a naplňte svoje pľúca na 80 percent pľúcnej kapacity - inými slovami, nedostatok plnej kapacity, pretože zvyšujúci sa tlak vody počas vášho potápania skomprimuje trup a pľúca - a toto krátko podržte.

Krok 5

Zoberte ruky nadol a ťahajte hornú časť tela priamo nad povrch. Choďte do zastrčeného trupu hore nohami, kolená zložené na hrudi, rovnako ako kačica steká po kúsku chleba. Narovnať nohy tak, aby sa vaše nohy držali nad vodou a hmotnosť nôh vám pomôže zasunúť sa do vody ako klesajúci „Titanic“.

Krok 6

Keď priamo smerujete k svojmu cieľu, zadržte dych. napríklad izolovaný kúsok koralov asi 10 stôp dole, obklopený bezpečným piesočnatým dnom. Keď už cítite, že už nemôžete zadržať dych, pomaly vydýchnite malé bublinky, mierne alebo občas potrácajte vodu a zamierte na povrch. Uvoľnite svoje telo, takže prirodzený vztlak robí väčšinu práce s pomocou jemného kopania vašich plutiev, keď vstávate. Počas celého potápania s dychom sa obráťte na svoje telo, aby ste sa včas vrátili na vzduch bez toho, aby ste utrpeli úzkosť.

Tip

  • Oddýchnite si medzi svojimi kačacími ponormi - nazývanými tiež ponory typu „Pike“ - na reoxygenáciu tela a na umožnenie návratu dýchania k normálu.

Zdroje